Voša odnela tri boda iz Kragujevca

U odloženom susretu 5. kola Omladinske lige Srbije Radnički 1923 je u Kragujevcu pretrpeo poraz od novosadske Vojvodine rezultatom 2:0 (0:0).

Novosađani su sasvim zasluženo slavili, pošto su tokom čitavog susreta bili bolji protivnik. Stvorili su više gol prilika a do trijumfa su stigli zahvaljujući rezervistima.

Prvo je u 78.minutu Karać, iskosa sa leve strane, sa oko 20 metara izveo oštar slobodan udarac, a lopta nikoga nije zakačila, nego je završila u mreži domaćina.

U 83.minutu Stamenić je odlično prošao kroz odbranu Kragujevčana, zaobišao i golmana Kostića i postavio konačan rezultat utakmice.

Ovo je bio već drugi poraz Kragujevčana iz pet utakmica (pet bodova), dok je Vojvodina zabeležila prve bodove iz tri susreta.

Radnički 1923 – Vojvodina 0:2 (0:0)

Prvi pomoćni teren “Čika Dače“
Gledalaca: 300
Sudija: Lazar  Tripković (Kraljevo)
Žuti kartoni: Miletić (Radnički 1923), Makarić, Kočević, Joksimović (Vojvodina)
Strelci: 0:1 Karać 78,0:2 Stamenić u 83. minutu.

RADNIČKI 1923: Kostić, Miletić (Vasojević), D.Nikolić, Gavrović, Živanović, Manojlović, Stević, Aleksić (N. Nedeljković), Simić (S.Nikolić), Vraštanović, Urošević (D.Nedeljković)

VOJVODINA: Rockov, Vukaljević (Joksimović), Kočović (Stojisavljević), Desančić, Pankov, Babić, Asani (Gavrić), Stanić (Stamenić), Grgić (Ćurko), Makarić, Petrović (Karać)

Igrač utakmice: Milan Makarić (Vojvodina)

Već u subotu, u 6. kolu Omladinske lige Srbije Radnički 1923 gostuje imenjaku iz Pirota.