VK Radnički u drugoj fazi kvalifikacija za Ligu šampiona

Vaterpolisti Radničkog overili su plasman u drugu fazu kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su u meču trećeg kola B gupe prve runde savladali rumunsku Oradeu, rezultatom 13:5.

Specijalni gosti u kragujevačkom „Parku“ bili su dojučerašnji kapiten Vanja Udovičić, stub tima iz prošle sezone, koji je nedavno postao ministar sporta, i Zoran Babić, novoizabrani predsednik Vaterpolo saveza Srbije.

Kragujevčani su već u prvoj četvrtini stigli do „plus tri“. Dva puta je precizan bio Filip Filipović, a jednom Boris Zloković, dok je gol za Rumune pred odlazak na prvi predah postigao bivši igrač šumadijskog tima, Vojislav Čupić – 3:1.

Nastavili su vaterpolisti Radničkog sa istim pristupom i u drugoj deonici, pa je i ona završena istim rezultatom (3:1). Maksimalno ozbiljno ispunjavali sve sve zadatke u odbrani, dok su u napadu koristili svaku priliku da ugroze gol odličnog reprezentativca Srbije Gojka Pijetlovića, koji je meč završio sa 10 odbrana, pa su na poluvreme otišli sa vođstvom 6:2. Golove za domaće u ovom periodu igre postigli su Boris Zloković, Slavko Gak i Đorđe Filipović, dok je za Rumune precizan bio Popovići.

Nije se mnogo toga promenilo ni u nastavku susreta. Predvođeni kapitenom Filipom Filipovićem, koji je perfektno podesio nišanske sprave, Šumadinci su nastavili da rešetaju mrežu, dok se odbrana zadržala na samo pet primljenih golova, što je često bilo apostrofirano kao najvažniji cilj i u prošloj sezoni.

Kada je sve već bilo rešenom Jovović je iz igre povukao iskusnije igrače i pružio mlađima šansu da se još bolje uigraju, što su ovi iskoristili na pravi način.

Kragujevčani su tako na najbolji mogući način započeli „vatreno krštenje“ u najelitnijem evropskom takmičenju, u kom su za nepuna 24 sata morali čak tri puta u bazen, a u naredna dva dana pokušaće i da odbrane lidersko mesto, koje im garantuje bolju poziciju u žrebu.

To su umnogome odradili i visokom pobedom nad Oradeom, koju su smatrali za jednog od glavnog konkurenta.

“Nije nam bilo nimalo lako, iako krajnji rezultat možda tako govori. Razlog ubedljivog trijumfa leži u našem izuzetno profesionalnom pristupu utakmici, pogotovo u odbrani koja je bila disciplinovana od prvog do poslednjeg minuta. Posebno raduje činjenica da smo održali visok nivo koncentracije iako nam je ovo druga utakmica u danu. Ovakav sistem ne postoji ni u jednom drugom sportu, imali smo tek nekoliko sati da se odmorimo“ – ističe Dejan Jovović, trener Radničkog.

Radnički – Oradea 13:5 (3:1, 3:1, 4:1, 3:2)

Zatvoreni bazen Sportskog centra „Park“.
Gledalaca: 600.
Sudije: Rovida (Italija) i Rak (Hrvatska).
Peterci: Radnički 3(1).
Igrač više: Radnički 13(7), Oradea 9(1).

RADNIČKI: Radić (6 odbrana), Burić 1, Rozental, Korolija 2, Gak 1, Vuksanović 1, Ćirić, Basara, Zloković 2, F. Filipović 4, Marković 1, Đ. Filipović 1, Stivens (1 odbrana). Trener: Jovović.

ORADEA:  Pijetlović (10 odbrana), Ćimpianu, Negrean, Diakonu, Čoveanu 3, Popovići 1, Katalin, Čupić 1, A. Kretu, Dunka, Georgesku, Kadar, D. Kretu.