Veliki bod desetkovanih “Đavola“ na “Karađorđu“

Fudbaleri Radničkog igrali su nerešeno u Novom Sadu sa Vojvodinom – 2:2 u utakmici 11. kola Jelen Superlige. Domaćin vodio sa 2:0, ali su gosti za samo pet minuta, preko Beljića i Krivokapića anulirali njihovu prednost i osvojili vredan bod.

Trener Ivančević na ovom meču nije mogao da računa na Ivana Petrovića, kao i na Slavka Marića zbog kartona, pa je na poziciji levog beka prinudno zaigrao Predrag Pavlović. Od ranije su povređeni Fejsa i Stojmirović, kao i Filip Knežević, pa su Kragujevčani bili prilično desetkovani pred ovaj meč.

Od samog starta meča obe ekipe su krenule prilično otvoreno. Prvu ozbiljniju šansu na meču imaju domaći igrači u 7. minutu. Kaluđerović je odlično spustio loptu glavom Vranješu, ali njegov udarac završava daleko preko gola. Vojvodina je polako počela da preuzima incijativu i pritiska Kragujevčane sve učestalijim napadima. U 15. minutu opasni Alvodić je centrirao, lopta zakačila Pavlovića i promenila pravac, tako da je pala pravo na glavu Škuletiću, međutim, njegov udarac uspeva da zaustavi Čančarević. U 18. minutu Radnički uzvraća sjajnom kontrom po levoj strani preko Simovića, koji pronalazi u srcu šesnaesterca Krivokapića, ali je njegov udarac izblokiran. Već u narednom minutu šansa za Novosađane posle kornera, međutim, udarac Đurića završava preko gola. U 21. minutu preti i Kaluđerović, ali njegov šut završava preko gola.

I onda, u 23. minutu Marko Poletanović efektnim udarcem sa nekih 20-ak metara vara Čančarevića i na zaista impozantan način dovodi svoj tim u vođstvo od 1:0.

U 27. minutu dva lepa poteza Beljića, ali se na kraju spetljao. Preti Vojvodina u 29. minutu preko Kaluđerovića, a onda u 30. minutu Stefan Petrović spašava čist gol nakon kornera Novosađana i pokušaja Đurića. U 36. minutu sjajna šansa za Škuletića, koji je iz okreta šutirao sa nekih 12-13 metara, ali je Čančarević spasao svoj tim primljenog gola. Igrači Radničkog su u totalnoj konfuziji, slomljeni ritmom koji su nametnuli fudbaleri Vojvodine.

U 42. minutu kolosalna šansa za Simovića, koji se posle kornera Kragujevčana našao u izglednoj situaciji. Pokušao je fudbaler Radničkog jedanput, pa drugi put, ali je oba puta izblokiran od strane igrača Vojvodine. Već u narednom minutu uzvraća Vojvodina preko Vranješa, ali njegov udarac, uz manje probleme, uspeva da ukroti Čančarević. U samom finišu prvog dela igre ponovo je Vranješ pokušao, ovaj put glavom, ali je njegov šut završio preko gola.

Već na startu drugog poluvremena, Vojvodina preko Andrije Kaluđerovića uspeva da duplira prednost. Minut kasnije ponovo je Kaluđerović u šansi, ali lopta prolazi pored gola Čančarevića.

Radnički se nije predavao. U 57. minutu Spalević je odlično grudima spustio loptu ka Beljiću, koji je uspeo da je prihvati i savlada Žakulu.

U međuvremenu, nove prilike za domaćina, ali Čančarević je siguran. Na drugoj strani brzi kontranapad. Po levoj strani odlično probija mladi Nikola Kovačević, ulazi u šesnaesterac, gde pronalazi Radovana Krivokapića, koji rutinski plasira loptu u mrežu Novosađana, za poravnanje rezultata – 2:2.

Usledili su još jači ataci Vojvodine ka golu Kragujevčana, ali su prilike Škuletića i Kaluđerovića otišle u nepovrat. U 78.minutu zbog drugog žutog kartona, Beljić je morao van terena.

U nadoknadi vremena sudija Obradović je zbog prigovora isključio i stratega Radničkog Radmila Ivančevića. I pored svega što se dešavalo, fudbaleri Radničkog uspeli su da se odbrane i u Kragujevac odnesu bod veliki kao kuća.

U narednom, 12. kolu Jelen Superlige Radnički 1923 će na “Čika Dači“ dočekati ekipu Čukaričkog.

NOVI SAD
Stadion: “Karađorđe“
Sudija: Srđan Obradović
Žuti kartoni: Alivodić, Poletanović (Vojvodina), Spalević, Beljić (Radnički 1923)
Crveni karton: Bojan Beljić u 78. minutu.
Strelci: 1:0 Poletanović 23, 2:0 Kaluđerović 51, 2:1 Beljić 57, 2:2 Krivokapić 62.

VOJVODINA: Žakula, Vulićević, Vuković, Đurić, Leković, Radoja, Alivodić, Vranješ (od 82. Kosović), Poletanović, Škuletić, Kaluđerović. Trener: Marko Nikolić.

RADNIČKI 1923: Čančarević, S. Petrović, Rosić, Tintor, Pavlović, Kovačević, Petronijević (od 90. Bubanja), Krivokapić (od 82. Nedović), Beljić, Simović, Spalević (od 90. Andrić). Trener: Radmilo Ivančević.