Velika pobeda vaterpolista Radničkog protiv Breše

vk-radnicki

U derbiju sedmog kola Lige šampiona, vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca upisali su važnu pobedu nad italijanskom Brešom, na svom bazenu, rezultatom 13:10 i tako zadržali šanse za plasman na „fajnal-siks“.

Već na startu Šumadinci su stekli dva gola prednosti, pogocima Nikole Dedovića i Srđana Vuksanovića, a početkom druge četvrtine, preko Josipa Vrlića, došli su do maksimalnih „plus tri“ (3:0).

Do odlaska na odmor Italijani su se, predvođeni kapitenom Kristijanom Prešutijem  vratili na dva gola zaostatka (4:2), a u nastavku susreta došli i do izjednačenja – 4:4.

A onda je usledila serija Radničkog od tri gola, u kojoj su sjajne golove postigli Dedović, Ćuk i Vuksanović, uz dve sjajne asistencije kapitena Aleksandra Ćirića – 7:4.

Međutim, ni gosti se nisu predavali, pa su pogocima levorukog Nore sa igračem više ponovo došli na „minus jedan“. Ali, da izabranici Uroša Stevanovića u poslednju deonicu uđu sa osetnijom prednošću pobrinuo se Dedović – 8:6.

Drama je nastavljena i u četvrtom periodu, Breša je dva puta prilazila na samo gol zaostatka, ali je Radnički oba puta uspevao da se „odlepi“ na plus tri i na kraju sasvim zasluženo dođe do pobede.

Najefikasniji bio je Nikola Dedović sa četiri gola, dok su Josip Vrlić, Ivan Basara i Srđan Vuksanović dodali po dva. Na drugoj strani Kristijan Peršuti i Valerio Rico postigli su po tri pogotka.

Radnički – Breša 13:10 (2:0, 2:2, 4:4, 5:4)

Zatvoreni bazen Sportskog centra „Park“.