Vaterpolisti Radničkog ubedljivi protiv Singidunuma

Samo dva dana nakon pobede nad mađarskim Debrecinom (9:6) u polufinalu Kupa Evrope, vaterpolisti Radničkog ubedljivo su trijufmovali na „Banjici“, protiv domaćeg Singidunuma, rezultatom 22:5 (5:1, 8:1, 3:2, 6:1), u 11. kolu Prve A lige.

Od samog starta meča bila je vidljiva velika razlika u kvalitetu, pa je ovaj susret izabranicima Dejana Udovičića poslužio kao jedan u nizu treninga za revanš sa Mađarima.

Već u prvoj četvrtini golman domaćih morao je pet puta da izvadi loptu iz svoje mreže, a dvocifrenu prednost Kragujevčani su stekli u drugom periodu.

Posle nešto opuštenije igre u trećoj četvrtini (3:2), vaterpolisti Radničkog su nastavili da pucaju iz svih oružja u poslednjem periodu igre i tako trijumf učinili još ubedljivijim. Najefikasniji bio je kapiten Vanja Udovičić sa četiri pogotka, Boris Zloković, Slavko Gak i Đorđe Filipović dodali su po tri gola, a Filip Filipović, Dušan Marković i Vojislav Čupić postigli su po dva. U strelce su se upisali i Bašić, Popović i Burić, dok su u poraženom timu po dva gola postigli Bijelić i Alijagić, a jedan Đorđević.

Pred kragujevačkim timom je pauza od desetak dana, koju će iskoristiti za uigravanje za pomenuti revanš susret Kupa Evrope sa Debrecinom, koji je na programu 6. februara.

Singidunum – Radnički 5:22 (1:5, 1:8, 2:3, 1:6)