Vaterpolisti Radničkog silni protiv ŽAK-a

Vaterpolisti Radničkog i ŽAK-a odigrali su prvi meč u novoj godini, a ujedno su i spustili zavesu na prvi deo šampionata. U zaostaloj utakmici 9. kola Kragujevčani su na prepunom zatvorenom bazenu SC „Park“ deklasirali gostujuće vaterpoliste, rezultatom 22:5.

Utakmicu je sjajno otvorio Boris Zloković, sa dve prelepe šraube, potom su se u strelce upisali Bašić, Ćirić i Udovičić, a za više nego ubedljivu prednost na kraju prve deonice postarao se drugi centar Radničkog, Boris Popović, sa dva pogotka, dok je jedini gol u ovom periodu‚ za goste postigao Marko Trkulja – 7:1.

Ništa se nije promenilo ni u drugoj četvrtini, a publika je mogla da uživa u tri fantastična pogotka Filipa Filipovića i dva Vanje Udovičića, dok su na drugoj strani precizni bili Dudaš i Pešterić.

Nastavili su Kragujevčani da rešetaju protivničku mrežu i u drugom poluvremenu i na kraju stigli do više nego ubedljive pobede, pa se sada okreću nastupu na Finalnom turniru Kupa Srbije, koji ih očekuje 12. i 13. januara.

Radnički – ŽAK 22:5 (7:1, 5:2, 4:0, 6:2)

Zatvoreni bazen Sportskog centra „Park“.
Gledalaca: 600.
Sudije: Virijević (Zrenjanin) i Balažević (Subotica).
Igrač više: Radnički 9(4), ŽAK 2(0).

RADNIČKI: Radić, Burić 1, Popović 3, Marković, Ćirković 1, Bašić 2, Ćirić 1, Čupić 1, Zloković 2, F. Filipović 3, Udovičić 4, Đ. Filipović 4, Lazić. Trener: Udovičić.

ŽAK: Kozarski, Trkulja 1, Kirić, Budurin, Pešterić 1, Nosović, Dudaš 2, Kaled, Milijanović, M. Filipović 1, Jakšić, Marčeta, Arnuš. Trener: Gočanin.