Vaterpolisti Radničkog ponizili Vošu

U derbiju 10. kola Prve A lige, vaterpolisti Radničkog ubedljivo su savladali novosadsku Vojvodinu, na svom bazenu, rezultatom 14:5.

Bivši reprezentativac naše zemlje, Slavko Gak, za samo 46 sekundi postigao je dva gola, a do kraja prve četvrtine precizni su bili Udovičić i Đorđe Filipović, pa je već posle osam minuta Radnički vodio sa 4:0.

Pitanje pobednika praktično je rešeno u drugoj četvrtini, kada su golovima Markovića, Burića i Filipa Filipovića Kragujevčani stigli do 7:0. Gosti su do prvog pogotka stigli tek u 14. minutu, kada je peterac iskoristio Miličić, ali Filip Filipović u finišu prvog dela vraća Kragujevčane na „plus sedam“.

Kako je pitanje pobednika već bilo rešeno u prvom poluvremenu, Radnički je u nastavak susreta ušao opuštenije, što su Novosađani iskoristili preko Vasića i Ubovića i prišli na pet golova zaostatka. Međutim, Kragujevčani su ponovo zbili redove i uzvratili preko Udovičića i Gaka – 10:3.

U poslednjoj četvrtini domaći su stigli do 10 golova prednosti 14:4, a poraz je ublažio Nemanja Ubović, u poslednjim sekundama susreta.

Vaterpolisti Radničkog sada se okreću polufinalu Kupa Evrope, u kojem u sredu dočekuju mađarski Debrecin.

“Napokon možemo da budemo zadovoljni pojedinim segmentima igre. Zbili smo redove posle izgubljenog Kupa‚ stali kao jedan, igrali presing i mlada ekipa Vojvodine jednostavno nije imala rešenje za našu igru. Napravili smo sjajnu uvertiru za Kup Evrope. Pokazali smo kako treba da igramo, da „poginemo“ za ovaj tim i grad. Bez obzira što smo izgubili od Zvezde u prvenstvu i Partziana u Kupu, smatram da niko neće moći da nas pobedi ako ponovimo večerašnju igru“, rekao je Slavko Gak, trostruki strelac.

Radnički – Vojvodina 14:5 (4:0, 4:1, 3:3, 3:1)

Zatvoreni bazen Sportskog centra „Park“.