Vaterpolisti Radničkog pobedili Novi Beograd i preuzeli prvo mesto u Super ligi

Vaterpolisti Radničkog preuzeli su prvo mesto na tabeli Super lige Srbije, pošto su u direktnom derbiju, rezultatom 8:7, savladali ekipu Novog Beograda, od koje sada imaju dva boda više.

Susret je nosio veliki ulog, pa su timovi počeli meč sa dozom opreza, a prvi pogodak viđen je tek posle pet minuta igre, kada je bivši igrač Radničkog, iskusni Đorđe Filipović, doveo goste u vođstvo. Izjednačio je Nikita Krug 33 sekunde pre kraja prve četvrtine, ali je Novi Beograd prvi predah ipak dočekao sa prednošću, pošto je Draško Gogov bio precizan uz zvuk sirene – 2:1.

Posle dva minuta igre u drugom periodu Miloš Ćuk je prvi put doveo jedan tim na dva gola „viška“ (3:1), nakon čega je usledila serija od dva gola odličnog šutera Nikole Lukića za izjednačenje (3:3). Zatim se za prvo vođstvo Radničkog i ujedno konačan rezultat prvog poluvremena pobrinuo levoruki Aleksa Ukropina – 4:3.

Na startu drugog poluvremena Kragujevčani su prvi put stekli prednost od dva gola, sjajnim pogotkom centra Nikite Kruga (5:3), a zatim se igralo „gol za gol“ sve do samog kraja. Odlično je branio golman Kragujevčana Lazar Dobožanov, koji je u tim trenucima uspeo i da skine peterac Milošu Ćuku.

U samom finišu susreta gosti su se vratili u igru pogotkom Draška Gogova iz peterca (8:7), a Radnički zatim nije uspeo da sačuva loptu, pa je pružio protivniku šansu da izjednači. No, Lukić je ukrao loptu rivalu i slavlje Kragujevčana moglo je da počne.

Međutim, nije trajalo dugo, jer se desila nesvakidašnja situacija i poslednji sudijski zvižduk nije bio kraj dešavanja na ovoj utakmici. Ekipa Novog Beograda žalila se što Nikola Lukić nije ušao u kućicu prilikom izvođenja poslednjeg peterca, jer je prethodno zaradio i isključenje, i zahtevala da se ponovo odigra utakmica. Po pravilniku Vaterpolo saveza Srbije odlučeno je da se ponovi poslednjih 26 sekundi. Kako su se igrači uveliko presvukli, a većina domaćih vaterpolista i službenih lica već stigla svojim kućama, a i teren je bio razmontiran, na nastavak utakmice čekalo se više od sat vremena.

Igrači su u „nastavak“ ušli gotovo nezagrejani, u želji da što pre završe ovu agoniju, a ponavljanje poslednjih 26 sekundi nije donelo ništa Novom Beogradu. Gogov je ponovo pogodio iz peterca, a Radnički potom sačuvao loptu do kraja, iako je imao i šansu da zatrese praznu mrežu, pa je tako i definitivno rezultat na kraju bio 8:7.

Sa sportske strane, derbi je opravdao očekivanja, neizvesnost je potrajala do samog kraja i može se naslutiti da će i završnica prvenstva biti izuzetno zanimljiva i uzbudljiva.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Nikola Lukić sa tri gola, a pratili su ga Nikita Krug i Strahinja Rašović sa po dva. Na drugoj strani, prednjačio je najbolji strelac lige Draško Gogov sa tri pogotka.

Kragujevčani su se tako revanširali izabranicima Vladimira Vujasinovića za jedini poraz u sezoni, dok je Novom Beograd ovo bila prva izgubljena utakmica, a imaju još i remi sa Crvenom zvezdom.

U subotu od 20 časova, vaterpolisti Radničkog gostuju Vojvodini u 12. kolu Super lige, posle čega ih u sredu očekuje prvi meč četvrtfinala Kupa Evrope sa Solnokom, u Kragujevcu.

RADNIČKI – NOVI BEOGRAD 8:7 (1:2, 3:1, 2:1, 2:3)

Zatvoreni bazen SPD Radnički.
Igrano bez prisustva publike.
Sudije:
Raković i Anđelić.

RADNIČKI: Dobožanov, Rašović 2, Stanojević, Janković, Toholj, Krug 2, Ukropina 1, Branković, Panić, Miličić, Lukić 3, Tanasijević, Todorovski, Radulović. Trener: Stevanović.

NOVI BEOGRAD: Rističević, Filipović 1, Tomić, Bursać 1, Ćuk 1, Radulović, Gogov 3, Gardašević 1, Avramović, Šušiašvili, Nikolov, Asanović, Vlahović, Martinović. Trener: Vujasinović.

Izvor i foto: SPD Radnički