Ubedljiv poraz od građevinara

Fudbaleri Radničkog poraženi su danas u Beogradu na Banjici, od Rada sa ubedljivih 4:1. Od samog početka utakmice Radnički se branio a jedine prilike koje su stvorili kragujevački fudbaleri bili su udarci sa distance, Kostića i Lepovića. Rad je poveo već u 4.minutu preko Dimitrojevića. 4.minuta kasnije prednost je udvostručio Luka, da bi posle pola sata igre preko Jovančića ekipa Rada stekla i tri gola prednosti. U 54. minutu Dimitrijević je sa bele tačke postigao četvrti gol za Rad i svoj drugi na današnjoj utakmici.

Vlada Radovanović je u 85.minutu iz slobodnog udarca (17 metara) samo ublažio visok poraz.

Trener Čapljić je pružio šansu svim igračima.

BEOGRAD
Stadion: Pomoćni teren Rada na Banjici.
Sudija: Lazar Lukić (Beograd)
Strelci: 1:o. Dimitrijević 4.min, 2:0. Luka 10.min, 3:0. Jovančić 30.min, 4:0. Dimitrijević 54.min (penal), 4:1. Radovanović 85.min.

RAD: Borjan, Pantić, Kosorić, Mitrović, Pajović, Milivojević, Jovanović, Dimitrijević, Andrić, Luka, Jovančić. Igrali su još: Stepandić, Ćirković, Ranđelović, Nikolić, Pršo, Delić, Malbašić, Ajković, Kojić.

RADNIČKI 1923: Čančarević, Božović, Ristić, Tintor, Milošević, Stefanović, Kostić, Lepović, Spalević, Nedović, Petrović. Igrali su u drugom poluvremenu: Trifunović, Milosavljević, Vidić, Radovanović, Aleksić, Varjačić, Dunimagloski, Opančina, Đurđević, Zajić, Krmar i Rosić.