U susretu imenjaka omladinci iz Kragujevca bolji

Omladinci Radničkog 1923 danas su na prvom pomoćnom terenu stadiona “Čika Dača“ pobedili novobeogradski Radnički sa 3:1, poluvreme 2:0 u utakmici 7.kola Omladinske lige Srbije. Zaslužena pobeda Radničkog koji je čitav susret napadao. U 18′ posle udarca Stamatovića, na odbijenu loptu reaguje Barjaktarović kojem sa 3m nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu Pavlovića. Drugi gol Radnički daje iz opravdano dosuđenog penala koji je usledio nakon prekršaja golmana gostiju nad Đuričićem. Sigurno realizator bio je Milosavljević.

Stadion: Čika Dača – prvi pomoćni
Glavni sudija: Vladimir Nedeljković (Jagodina)
Žuti kartoni: Rosić, Đuričić, Antić (Radnički 1923),  Deletić, Deljanin (Radnički NB)
Strelci: 1:0. Barjaktarević 18′, 2:0 Milosavljević (p) 31′, 3:0 Vujić 61′, 3:1 Deletić 68′.

RADNIČKI 1923: Josifović, Antić (Ljujić), Žilović, Petrović, Rosić, Milosavljević (Kočić), Kovačević, Stamatović, Đuričić, Vujić (Marković), Džanović (Barjaktarević, Golubović).

RADNIČKI NB: Pavlović, Vučenović (Sredojević), Deljanin, Jolović, Ninić, Milinković, Stanković, Ostojić (Čišić), Dvorančić, Nustavić, Deletić.

U drugom poluvremenu lep gol glavom postiže Vujić za prednost od 3:0. Sve što su gosti uspeli da učine je bilo u 68.minutu kada je posle kornera mladi Deletić uspeo samo da ublaži poraz.

Pojačanje Radničkog iz Priboja Džanović sigurno će pamtiti današnju utakmicu. On se teže povredio već u 6.minutu pa ga je zamenio Barjaktarović. U pitanju je povreda kuka. Kola hitne pomoći su ga odmah nakon izlaska sa terena odvela u bolnicu. Želimo mu brz oporavak i nadamo se da će se u što skorije vreme pridružiti svojim drugovima.

Ovom pobedom Radnički je na vrlo dobroj poziciji broj 6 prvenstvene tabele. U narednom 8.kolu Radnički je ponovo domaćin. U goste nam dolaze omladinci zrenjaninskog Banata.