Tužan završetak jedne sumorne jeseni

Fudbaleri Radničkog su još jednom neprijatno iznenadili svoje navijače, jer su danas, u okviru 15. kola Jelen Super lige, na svom „Čika Dači“ poraženi od ekipe Javora iz Ivanjice sa 1:2 (1:0).

Tako su fudbaleri Radničkog neslavno završili ovu polusezonu, svojim sedmim porazom u šampionatu i trenutno se nalaze u zoni ispadanja.

Radnički je prilično nervozno ušao u meč, a gosti su to iskoristili i prvi pripretili.

Igrao se 6. minut kada je Elomar pokušao udarcem sa oko dvadesetak metara da iznenadi Kneževića, ali je golman Radničkog sigurno intervenisao.

Minut kasnije, odlična šansa za Javor.

Opet je u glavnoj ulozi Elomar, koji je odlično centrirao sa desne strane, Josović bio najbolji u skoku, ali njegov udarac glavom odlazi tik pored stative gola Radničkog.

Radnički je potom uspostavio kontrolu na terenu, a kao rezultat te inicijative, stigao je pogodak.

Đuričković je izveo korner u 26. minutu, a iskusni štoper Radničkog Željko Milošević bio najspretniji u šesnaestercu gostiju, za vođstvo Radničkog – 1:0.

To je bilo sve što smo videli u prvom poluvremenu.

U prvih petnaestak minuta drugog poluvremena nije viđeno ništa značajnije na terenu, a onda, šok za domaće.

Igrao se 65. minut kada je Milovanović umakao odbrambenim igračima Radničkog, koji su reklamirali ofsajd. Međutim, pomoćni sudija se nije oglasio, tako da je Milovanović lob udarcem prevario Kneževića – 1:1.

Posle primljenog pogotka, trener Đurđević je sve karte bacio na napad, pa su Simović, Sikimić i Zoranović zamenili Đuričkovića, Nedovića i Varjačića.

Nažalost, to se nije isplatilo i posle jednog kontranapada igrača Javora u 89. minutu, Elomar je na asistenciju Milovanovića doveo Ivanjičane do vođstva i nova tri boda – 1:2.

Završena je polusezona za zaborav. Ova jesen je definitivno bila tužna i sumorna za sve iskrene ljubitelje fudbala u Kragujevcu.

Radnički se trenutno nalazi na pretposlednjem mestu na tabeli, sa svega 12 bodova iz 15 prvenstvenih kola i imaće jako težak posao da u prolećnom delu šampionata očuva prvoligaški status.

Sledi zimska pauza, a šampionat se nastavlja 27. februara, kada će Radnički, u prvom prolećnom kolu, dočekati ekipu Rada.