Trkulja doneo trijumf Novosađanima

rade joksimovic

U srpskom okršaju sedmog kola regionalne Triglav lige, vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca poraženi su od Vojvodine, u Novom Sadu, posle velikog preokreta u finišu meča, rezultatom 9:8.

Posle neizvesne prve četvrtine pune preokreta (3:3), Šumadinci su serijom 3:0 prvi stekli dva gola prednosti, sredinom drugog perioda (6:4) i zadržali ih do odlaska na odmor (7:5).

Međutim, nastavak susreta tekao je znatno drugačije i neefikasnije, sve do završnice. Kragujevčani su posle tri minuta igre došli do najveće prednosti (8:5), pogotkom Marka Martinića iz peterca, ali je Dragoljub Rogač samo sekund pred ulazak u poslednju deonicu vratio Novosađane u igru – 8:6.

Kako je odmicao četvrti period, sve više se činilo da će Radnički doći do celog plena. Golovi su izostajali na obe strane, sve do dva i po minuta pre kraja, kada je Rogač ponovo iskoristio brojčanu prednost, a 58 sekundi pre kraja izjednačio je Ivan Gvozdanović – 8:8. Izabranici Uroša Stevanovića imali su potom još par prilika da povrate vođstvo, ali ih nisu realizovali, što su domaći iskoristili i golom iz kontre Marka Trkulje došli do prvih bodova.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Gvozdanović, Trkulja i Rogač sa po dva gola, dok je na drugoj strani prednjačio Martinić sa tri, a Joksimović i Tomašević dodali su po dva.

Vojvodina – Radnički 9:8 (3:3, 2:4, 1:1, 3:0)

NOVI SAD
Bazen: „Slana bara“.
Sudije: Vlaho Radičević i Joško Prančić (obojica iz Hrvatske).

VOJVODINA: Vitorović, Marić, Šiman, Porobić, Tenenbojm 1, Tubić, Gvozdanović 2, Ćatović 1, Trkulja 2, Šulc, Rogač 2, Marčeta 1, Filipović, Petković, Trener: Cukić.

RADNIČKI: Šefik, Živadinović, Blažević, Joksimović 2, Martinić 3, Toholj, Alijagić, Lekić, Panajotović, Bosić, Manić 1, Tomašević 2, Dobožanov, Ganić. Trener: Stevanović.