Takovo se osladilo u Palilulama

Fudbaleri Arsenala (plavi dresovi) nisu mogli danas da se suprostave kvalitetnijoj ekipi Takova

Fudbaleri Arsenala nisu danas uspeli da osvoje bodove u veoma važnom susretu, u borbi za opstanak, protiv kvalitetnijeg zonaša iz Gornjeg Milanovca, koji je mogao i ubedljivije da slavi u Kragujevcu, u 21. vanrednom kolu Zone „Morava“.

Izabranici trenera trenera Željka Buzića, posle remija protiv Dragačeva na svom terenu i poraza u Mrčajevcima, nisu imali snage ni danas da zabeleže pobedu protiv Takova, jer su se predstavili u bledom izdanju. Borbenija i fizički spremnija gostujuća ekipa je od početka nametnula napadačku igru i brzim vođstvom iznenadila Arsenal.

Već u 5. minutu bilo je 1:0 za Milanovčane. Odmah je pripretio Stanojević šutem iz blizine sa desne strane, ali je golman Rafailović bio na mestu i sprečio pogodak. Međutim,  u drugom pokušaju protivnički napadač bio je uspešniji i sa desetak metara loptu poslao pored nemoćnog golmana Arsenala.

U 12. minutu Janković je oštro šutirao pod prečku, ali je golman domaćeg tima uspeo loptu da izbaci u korner. Pravu bombu u 25. minutu sa 16 metara uputio je strelac prvog pogotka Stanojević, međutim, ponovo se istakao Rafailović i krajnjim naporom prebacio loptu preko gola u korner.

U 33. minutu Takovo je udvostručilo prednost. Sa desne strane u kazneni prostor ušao je Grković i pronašao slobodnog Minića na levoj strani kome nije bilo teško da sa dva-tri metra loptu ubaci u nezaštičćenu mrežu i poveća rezutat Milanovčana na 2:0.

U drugom poluvremenu, posle dogovora u svlačionici, igrači Arsenala krenuli su ofanzivnije i iznenadnim pogotkom u 60. minutu smanjili prednost Takova na 2:1. Slobodni udarac sa leve strane izveo je Nedeljković i visoko nabacio loptu pred gol gostiju, golman Milanovčana je pokušao da je izbije, ali je ona, ipak, završila u mreži.

Očekivalo se tada da će palilulski zonaš smoći snage da dođe i do izjednačenja i eventualnog preokreta. Međutim, spremniji gosti iz Gornjeg Milanovca preuzeli su inicijativu i za pet minuta još tri puta ozbiljno pripretili preko Ilića, Mirkovića i Mijatovića, ali su dva udarca završila pored stative, a treći u rukama golmana Rafailovića.

Kod trećeg pogotka odbrana domaćina je napravila grešku, koju su gosti obilato iskoristili i osigurali pobedu. Arsenalov štoper Todorov je u 75. minutu pokušao neoprezno da vrati loptu svom golmanu, pritrčao je napadač Mijatović, pre stigao do lopte, matirao nemoćnog Rafailovića i postavio konačan rezultat – 3:1 za Takovo.

Ovim porazom Arsenal je otežao svoj položaj na tabeli, jer je ostao na pretposlednjem mestu sa 15 bodova, odnosno pet bodova manje u odnosu na Miokovce i Ovčar.

ARSENAL – TAKOVO 1:3 (0:2)

Stadion: U naselju Palilule.
Gledalaca: 50.
Sudija: Ivan Nešović (Kraljevo).
Pomoćnici: Nemanja Blagojević (Kraljevo), Nemanja Bandović (Mataruška Banja).
Strelci: Nedeljković u 60. za Arsenal, Stanojević u 5,  Minić u 33. i Mijatović u 75. minutu za Takovo.
Žuti karton: Janković (Takovo).

ARSENAL: Rafailović, Jovanović, Đurić, Janjoš (0d 46. Lazarević), Ignjatović (od 46. Drekalović), Todorov, Stević, Nedeljković, Stefanović, Baroš, Otović.

TAKOVO: Bojović, Minić, Petrović, Grković, Ilić, Dragojević, Janković (od 80. Radulović), Nikodinović (od 89. Nikolić),  Mijatović, Mirković, Stanojević (0d 65. Nedeljković).

Danas je odigran i derbi kragujevačkih zonaša Slavije i Sušice. Bresničani su još jednom na svom terenu pokazali da imaju kvalitetniji tim i ubedljivo su slavili sa 5:1. Sa tri nova boda Slavija je sa 13. skočila na 11. mesto i sa 22 sakupljena boda ima dobre izglede da se priključi ekipama u sredini tabele.

Ekipa Slavije ubedljivo je porazila „otpisanu“ Sušicu i poboljšala bodovni saldo i plasman na tabeli

U ostalim susretima 21. kola Zone „Morava“ danas su postignuti sledeći rezultati: Trepča – Tutin 0:2, Radnički (K) – Dragačevo 1:0, Ovčar – Orlovac 1:3, Karađorđe – Bane 1:4, Sloga (K) – Sloboda (Č) 3:2, a slobodna je bila ekipa Miokovci.

U vođstvu su Radnički (K), Sloboda (Č) i Tutin sa po 40 bodova.

U narednom kolu Arsenal je gost Bana u Raški, a Slavija putuje u Miokovce na duel sa istoimenom ekipom. Treći kragujevački zonaš Sušica dočekuje Slogu iz Kraljeva, a u ostalim susretima sastaju se: Sloboda (Č) – Karađorđe (R), Takovo – Ovčar, Orlovac – Radnički (K), Dragačevo – Trepča. Slobodna je ekipa Tutina.