Sušičani sami sebe pobedili (FOTO)

U susretu sedmog kola Srpske lige „Zapad“, fudbaleri Sušice dočekali su danas Trepču u pravom sportskom abijentu i na idealno pripreemljenom terenu, ali nisu uspeli da osvoje bodove. Gosti su pobedili sa 3:1, pri čemu su prva dva pogotka postigli sa bele tačke, dok je Đurđević bio jedini strelac za kragujevačkog srpskoligaša, takođe iz jedanaesterca.

Fudbaleri Sušice nisu uspeli da odgovore oštroj igri gostiju i izgubili su bodove

Sušičani su bili pravi domaćini fudbalerima iz Kosovske Mitrovice. Dočekali su ih na najbolji način, muzikom sa Kosova i sa velikim transparentom na zapadnoj tribini. Međutim, na terenu se vodila prava borba za bodove, koji su bili potrebni obema ekipama. Ovaj susret je pokazao da Trepča trenutno ima jači tim, koji će pomrsiti račune mnogim ekipama, ako budu odigrali kao danas u Kragujevcu.

Igrači Sušice i Trepče pre početka utakmice

Trepča je od početka nametnula brzu i oštru igru, koja nije odgovarala domaćim igračima i u pojedinim momentima prelazila dozvoljene granice, što pokazuje i pet žutih i jedan crveni karton. Oni su za protivnika imali domaći tim koji je zaradio samo jednu javnu opomenu, i to zbog intervencije golmana kod drugog jedanaesterca.

Iako su gosti najveći deo drugog poluvremena odigrali sa igračem manje, zbog isključenja Radojevića u 55. minutu, Sušičani nisu uspeli da izjednače i eventualno preokrenu rezultat u svoju korist. Uspeli su da smanje prednost Mitrovčana na 2:1, ali je greškom odbrane „poklonjen“ treći gol Trepči i susret je završen porazom za domaćina.

Tako je ispalo da su gosti sva tri pogotka postigli grešakama domaćih igrača u odbrani, a ne nekim lepim akcijama. Međutim, ne treba umanjivati uspeh ekipe trenera Zorana Lučića, jer je u razmaku od deset minuta dva puta zatresla mrežu golmana Veličkovića, koji se posle poraza od Loznice u Kragujevcu prvi put pojavio u timu Sušice.

Ekipa Trepče u agresivnoj i čvrstoj igri, zahvaljujući i penalima, zabeležila pobedu

Posle dužeg nadmudrivanja između dva šesnaesterca, bez ozbiljnijeg udaraca u okvir gola, prvu šansu su iskoristili gosti i to iz sumnjivog jedanaesterca. U 22. minutu prilikom sudara kapitena Sušice Vladimira Božovića i napadača Trepče Božidara Šobota, igrač gostiju je pao metar od linije u kaznenom prostoru, mada je kontakt, kako tvrde Sušičani na osnovu TV snimka, bio van kaznenog prostora. Sudija Lazar Lukić iz Beograda pokazao je na belu tačku, uprkos negodovanja igrača i navijači Sušice. Siguran sa jedanaest metara bio je Nemanja Radojević, koji je tako doveo Trepču u vođstvo od 1:0.

Oavj pogodak kao da je dao krila gostima i uticao je na dalji tok utakmice. Samo deset minuta kasnije, posle brze akcije Trepče preko leve strane, golman Veličković je oborio Nemanju Miloševica i sudija je drugi put pokazao na „kreč“, ovoga puta opravdano. Bez greške udarac sa 11 metara izveo je Božidar Šobot i duplirao prednost gostiju.

U finišu prvog poluvremena ekipa Sušice je povećala pritisak na gol Milana Milentijevića, koji je nosio i dres Radničkog 1923, ali je mladi bek  Vladimir Maksimović zamalo zakasnio pred golom. U 42. minutu, takođe mladi igrač sa „Čika Dače“ Strahinja Obradović uputio je jak udarac pod prečku, ali je golman Trepče bio na mestu i loptu prebacio preko prečke u korner.

Beogradski sudija mogao je minut kasnije da pokaže na belu tačku, kada je pred golom gostiju u velikoj gužvi oboren Nenad Đurđević, ali se nije oglasila njegova pištaljka. U poslednjem minutu bek Goran Baroš je preko desne strane ušao u kazneni prostor Trepče, šutirao iz sve snage, ali je lopta završila preko gola, pa se na odmor otišlo sa dva gola minusa.

Fudbaleri Sušice nisu svojom igrom protiv Trepče zadovoljili gledaoce

Posle odmora trener Miroslav Stakić zamenio je mladog beka Maksimovića iskusnijim Aleksandrom Ljubisavljevićem, a kapiten Božović prebačen je napred, što je oživelo napade Sušice. Domaći tim krenuo je na sve ili ništa i počeo lakše da osvaja prostor protivnika, ali mu je nedostajala realizacija.

Kada je u 55. minutu Radojević dobio drugi žuti karton i Trepča ostala sa igračem manje, domaći tim pojačao je pritisak na gol gostiju i osetila se promena odnosa na terenu. Tri puta je pokušao Đurđević da smanji prednost gostiju od dva gola, ali golman Milentijević nije kapitualirao. Na drugoj strani nesporazum odbrane domaćina prilikom izbacivanja lopte od strane golmana nije iskoristio rezervista Trepče Idrizović.

U 75. minutu Sušičani su, ipak, postigli gol i utakmicu doveli u rezultatsku neizvesnost. U kaznenom prostoru gostiju Nikola Pronek igrao je rukom i sudija je i treći put na ovoj utakmici pokazao na penal, ovoga puta u korist domaćina. Đurđević je bio siguran sa 11 metara i smanjio prednost Mitrovčana na 2:1.

Nenad Đurđević je postigao jedini pogodak za Sušicu sa bele tačke

Tri minuta kasnije najbolji strelac Sušice imao je priliku i za izjednačenje, ali je sa sedam-osam metara šutirao u ruke golmana Milentijevića. Pokušao je i Božović iz prekida, ali nije iznenadio golmana Trepče.

I kada se „lomio“ rezultat odbrana Sušice napravila je još jednu grešku. Nesporazum golmana i  Stefana Nedovića prilikiom pokušaja izbacivanja lopte ovoga puta iskoristo je Idrizović i poslao loptu u praznu mrežu. Tako je trećim pogotkom i bez pravih šansi Trepča osvojila bodove.

Treba reći da su gosti odigrali hrabrije, sa više motiva i zasluženo pobedili, pa se tako revanširali za prošlogodišnji poraz od Sušice u Kragujevcu od 3:0.

Fudbaleri Trepče i sa igračem manje uspeli su da sačuvaju prednost od dva gola

SUŠICA – TREPČA 1:3 (0:2)

Stadion: U Sušici
Gledalaca: oko 400.
Sudija: Lazar Lazić (Beograd).
Pomoćnici: Dragan Bogunović, Bojan Banović (obojica iz Beograda).
Strelci: Đurđević u 75. iz jedanaesterca za Sušicu, Radojević u 22. iz jedanaesterca, Šobot u 32. iz jedanaesterca, Idrizović u 84. minutu  za Trepču.
Žuti kartoni: Veličković (Sušica), Pronek, Radunović, Šobot, Trajković (Trepča).
Crveni karton: Radojević u 55. minutu (Trepča).

SUŠICA: Veličković, Maksimović (od 46. Ljubisavljević), Baroš, Jovović, Nedović, Đurđević, Cvijović, Obradović, Đukić, Živadinović, V. Božović.

TREPČA: Milentijević, Tomić, Pantović, Milošević (od 78. Trajković), Pronek, Ilić Radunović, J. Mihajlović (od 65. Idrizović), Šobot (od 56. Mašić), Radojević, A. Mihajlović.

Posle ovog poraza Sušica je ostala sa 13 bodova, ali se sa osmog mesta prešla na desetu poziciju, gde je pre ovog kola bila upravo Trepča.

U narednom kolu Sušica je gost Jošanice u Novom Pazaru.

Tekst: M. Jovičić

1 thought on “Sušičani sami sebe pobedili (FOTO)