Sušičani efikasniji od omladinaca Radničkog

U četvrtoj proveri ekipa Sušice danas je na pomoćnom terenu stadiona „Čika Dača“ pobedila omladinsku ekipu kragujevačkog prvoligaša Radničkog 1923 sa 3:1, a dosuđena dva jedanaesterca (na obe strane po jedan).

Fudbaleri Sušice odigrali su bolje u prvom poluvremenu i postigli tri pogotka

Po izuzetno lepom vremenu za ovo doba godine, na „veštaku“ odigrana je borbena i dinamična utakmica u kojoj su gledaoci videli četiri pogotka. Pobedio je iskusniji tim srpskoligaša sa sušičkog brda, kome je ovo bila četvrta provera. Izabranici trenera Miroslava Stakića odigrali su nerešeno sa Jagodinom, pobedili Zlatibor, a izgubili od Borca u Čačku.

Omladincima Radničkog 1923 bila je ovo peta provera. Pobedili su Karađorđa iz Topole 7:2, omladince Jagodine 6:3 i Šumadiju 1903 sa 3:0, a izgubili od prvog tima Radničkog 0:3 i danas od srpskoligaša Sušice.

Mladi fudbaleri Radničkog 1923 nisu uspeli da spreče raspoložene napadače Sušice

Od početka današnjeg susreta Sušica je krenula ofanzivno i brzo postigla tri pogotka, što je uticalo i na konačan ishod utakmice. Mladi igrači Radničkog 1923 pokušavali su sa distance da savladaju novog golmana Sušičana Pešića, ali su bili neprecizni, jer su njihovi udarci završavali uglavnom preko gola, a nisu iskoristili najpovoljniju priliku sa bele tačke u drugom poluvremenu.

Odbrana mladih fudbalera u crvenim dresovima napravila je nekoliko grešaka, što je iskusnija ekipa Sušice kaznila pogocima. Već u 10. minutu bilo je 1:0. Štoper Ljubisavljević je dugom loptom uposlio novajliju Lazara Vulića, pojačanje iz kraljevačke Sloge, koji je ušao u kazneni prostor, oslobodio se protivničkih igrača i loptu plasirao pored nemoćnog golmana Sremčevića.

Prvi pogodak za srpskoligaša postigao je novajlija Lazar Vulić (desno)

Sušičani su nastavili sa pritiskom i samo pet minuta kasnije postigli i drugi pogodak. Posle degažiranja golmana Pešića, loptu je primio kapiten Đurđević i uposlio mladog Obradovića, koji je obišao golmana i loptu poslao u praznu mrežu.

U 20. minutu u kaznenom prostoru oboren je Đurđević i sudija Marko Dačović je pokazao na belu tačku. Siguran sa 11 metara bio je najbolji strelac Sušice Đurđević, koji je povećao prednost Sušice na 3:0. Mladi golman Sremčević dobro je procenio udarac i malo je nedostajalo da odbrani penal, ali je šut bio jak i lopta je završila u mreži.

Posle odmora omladinci Radničkog odigrali su čvršće i postigli gol

Posle odmora trener Stakić je uveo mlađe igrače, što je smanjilo pritisak na gol Sremčevića. U redovima mladog tima Radničkog 1923 pojavila su se dvojica „novopečenih“ prvotimaca Veljko Cvetković i Petar Simović, koji je bio i nazapaženiji u redovima „crvenih“.

U 65. minutu omladinci su uspeli da postignu pogodak. Na centaršut Aničića najbolje je reagovao Simović i iz blizine glavom loptu poslao pored golmana Sušice.

Petar Simović pogotkom ublažio je poraz omladinaca Radničkog

Ovaj pogodak dao je krila mladićima u crvenim dresovima, koji su preuzeli inicijativu i krenuli sa pritiscima na gol Sušičana. U 75. minutu Simović je uzdrmao prečku sa svega tri-četiri metra. Dva minuta kasnije omladinci Radničkog imali su veliku šansu i za drugi pogodak. Međutim, Cvetković je je sa bele tačke loptu poslao preko prečke.

U finišu utakmice, posle udarca iz ugla, Đurđević je glavom loptu poslao tik pored stative, pa je susret završen pobedom srpskoligaša sa 3:1.

Kragujevački srpskoligaš imaće još dve provere do početka prvenstva. Naredne subote protivnik će mu biti ekipa Trepče, a generalna proba planirana je protiv Jošanice iz Novog Pazara. Obe ove utakmice odigraće se na igralištu Pobede u Beloševcu.

RADNIČKI 1923 (OMLADINCI) – SUŠICA 1:3 (0:3)

Prvi pomoćni teren stadiona „Čika Dača“.
Gledalaca:
50.
Sudija: Marko Dačović (Kragujevac)
Pomoćnici: Lazar Radojković, Dragan Dimitrijević (takođe iz Kragujevca).
Strelci: Simović u 65. za Radnički 1923, a Vulić u 10, Obradović u 15. Đurđević u 20. iz jedanaesterca za Sušicu.

RADNIČKI 1923: Sremčević, Milekić, Milošević, Lepović, M. Radosavljević, N. Radosavljević, Cvetković, Gvozdenović, Simović, Aničić, Đorđević. Igrali su još: Žunić, Dimitrijević, Arsenijević, Veselinović, Marković.

SUŠICA: Pešić, Baroš, Đukić, S. Božović, Ljubisavljević, Stojanović, Jovović, Cvijović, Vulić, Đurđević, Obradović. Igrali su još: Veličković, Kukić, L. Đurović, Ristić, Andrejević, Maksimović, F. Đurović.