Sušičani čuvaju skalp

I posle pet odigranih kola u Srpskoj ligi Zapad fudbaleri Sušice ne znaju za poraz. Iako su juče na teškom gostovanju u Bogatiću gubili sa 0:1, i to sa igračem manje na terenu, puleni trenera Miroslava Stakića su hrabrom igrom u završnici meča uspeli da dođu do značajnog boda, kojim su zadržali mesto u gornjem delu tabele – 1:1 (0:0).

Ekipa Mačve 1923, koja je četrnaest dana ranije pretrpela poraz na svom terenu od Sloge iz Požege (2:3), ušla je u ovu utakmicu sa žarkom željom da popravi utisak i pokaže da nema nameru da tako lako prosipa bodove na stadionu u Bogatiću. Nisu ni Kragujevčani ostajali dužni, već su se dostojno „isprsili“ motivisanom domaćinu, što je doprinelo dinamici utakmice.

U prvom poluvremenu najbolju priliku za Sušicu imao je Lazar Vulić, koji je šutirao sa nekih desetak metara iskosa sa desne strane, ali je njegov udarac uspeo da zaustavi čuvar mreže Mačvana Lazić. Na drugoj strani, Avdić je opasno pripretio Pešiću u finišu prvog poluvremena, ali je lopta, srećom po golmana Sušice, prohujala pored stative.

Ipak, početkom drugog poluvremena domaći stižu do vođstva. Posle gužve na ivici kaznenog prostora Sušice, lopta je došla do Molerovića, koji je „opalio“ iz prve sa dvadesetak metara i pogodio gornji levi ugao Pešićevog gola.

U 63. minutu novi hendikep za Sušičane. Matija Stojanović je zaradio drugi žuti karton, tako da su Kragujevčani nastavili sa deset igrača na terenu.

Pokušali su domaći da iskoriste brojčanu prednost i reše pitanje pobednika, ali su se fudbaleri Sušice vešto branili i u 82. minutu zasluženo stigli do izjednačenja preko kapitena Vladimira Božovića, koji je posle udarca Đurđevića i intervencije golmana Mačve 1929 Lazića odbijenu loptu prosledio u nebranjenu mrežu.

Sušičani su ovim remijem sačuvali mesto u gornjem delu tabele i trenutno se nalaze na trećoj poziciji sa 11 bodova, koliko je sakupila i drugoplasirana ekipa Budućnosti Krušik iz Valjeva. U vođstvu je Sloga iz Požege sa 13 sakupljenih bodova.

U sredu je na programu vanredno 6. kolo, u kome učenike Miroslava Stakića očekuje duel sa novajlijom u ligi, ekipom Gruže.

MAČVA 1929 – SUŠICA 1:1 (0:0)