Sušica se „osladila“ u gostima kod Takova (VIDEO)

U prvom kolu Srpske lige „Zapad“, kragujevački novajlija uspešno je startovao u Gornjem Milanovcu. Sušica je pobedila domaću ekipu Takova sa 1:0, a gol odluke postigao je Nenad Đurđević, spretnom reakcijom posle nerealizovanog jedanaesterca.

Fudbaleri Sušice uspešno su startovali u Gornjem Milanovcu, gde su zasluženo osvojili prve srpskoligaške bodove

Novi kragujevački srpskoligaš sa sušičkog brda, ako je suditi po rezultatu sa prvog gostovanja na početku sezone, igraće značajnu ulogu u borbi za bodove u ovogodišnjem prvenstvu. Pojačana ekipa Sušice, uz podršku oko 70 navijača iz Kragujevca, prijatno je iznenadila ljubitelje fudbala u gradu na Lepenici. Odigrala je sigurno u odbrani, uspela da postigne gol i kući se vratila sa tri osvojena boda, koja mogu mnogo da znače u nastavku prvenstva.

Iako je i Takovo pojačano u ovoj sezoni, kako u stručnom štabu, tako i u igračkom kadru u odnosu na prethodnu sezonu, kragujevačka ekipa koju vodi novi trener Miroslav Stakić pokazala je stabilnost, čvrstinu i motivaciju da se bori do kraja za mesto u gornjem delu tabele, pa i da „napadne“ sam vrh.

U utakmici koja je odigrana u Sportskom centru „Takovo“, gosti iz Kragujevca prikazali su bolju igru, imali terensku inicijativu, pa samim tim i priliku za ubedljiviju pobedu.

U prvom poluvremenu Đurđević je u 35. minutu propustio šansu da Sušicu dovede u vođstvo. Posle lepe akcije i velike gužve pred golom Košanina, sa tri-četiri metra prokockao je „zicer“ jer je loptu poslao u ruke milanovačkog čuvara mreže.

Tokom prvih 45 minuta Takovo nije ozbiljnije ugrožavalo gol kragujevačkog srpskoligaša.

Posle odmora Sušičani su krenuli ofanzivnije i to im se ispaltilo. U 53. minutu uspeli su da postignu pogodak kada je napadač kragujevačkog tima Nenad Đurđević na 18 metara primio loptu i ušao u kazneni prostor domaćima, gde je oboren. Sudija Đorđević iz Aranđelovca nije se dvoumio i pokazao je na belu tačku. Izvođač penala bio je Đuđević, kome je prvi udarac odbranio golman Košanin, ali je odbijenu loptu i napadač Kragujevčana ipak poslao u mrežu za 1:0. Tom prilikom domaćini su protestvovali na odluku sudije, pa je zbog nesportskog ponašanja sa klupe Takova udaljen šef stručnog štaba Ljubiša Dmitrović.

Spretni Nenad Đurđević doneo je Sušici prva tri boda u srpskoligaškom društvu

Isti igrač imao je šansu i da duplira prednost gostiju iz Kragujevca u 75. minutu, kada je na centaršut beka Baroša šutirao glavom, ali je lopta okrznula gornji deo prečke i završila u autu. Najpovoljniju priliku za izjednačenje ekipa Takova imala je desetak minuta pre kraja utakmice. Dobro je ciljao Mijatović sa 10 metara, ali je na mestu bio golman Veličković i sprečio izjednačenje.

TAKOVO – SUŠICA 0:1 (0:0)

Stadion: SC „Takovo“.
Gledalaca: Oko 500.
Sudija: Nikola Đorđević (Aranđelovac).
Pomoćnici: Nikola Obradović (Rača), Aleksandar Govedarević (Velika Plana).
Strelac: Đurđević u 53. minutu.
Žuti kartoni: Marković, Anđelković, Živković (Takovo), Jovović (Sušica).

TAKOVO: Košanin, Đorđević (od 70. Živković), Jovičić, Ilić, Mijatović, Radojičić (od 55. Alempijević), Mijailović, Simović, Marković, Anđelković, Grković.

SUŠICA: Veličković, L. Đurović (od 84. S. Božović), Baroš, Jovović, Nedović, Đurđević, Stojanović (od 46 F. Đurović), Cvijović (od 75. Dobrić), Živadinović, Đukić, V. Božović

U narednom kolu fudbaleri Sušice na renoviranom stadionu dočekuju ekipu RSK iz Rabrova .