Superligaš efikasniji od komšija

U prvoj trening utakmici, u okviru priprema za prolećni deo prvenstva, fudbaleri Radničkog odmerili su snage sa srpskoligašem u prvom i zonašem sa Bubnja u drugom poluvremenu i postigli dva pogotka.

Iako su pripreme tek počele Dejan Đurđević, šef stručnog štaba kragujevačkog superligaša želeo je još jednom da na terenu vidi igrače srpkoligaša iz Beloševca i Šumadije 1903 kao potencijalne kandidate za Radnički 1923. Njegovu inicijativu podržali su i treneri Slaviša Kovačević i Željko Vasić i svoje snage suprostavili superligašu po 45 minuta.

U ekipi Radničkog 1923 u prvom poluvremenu debitovao je Marko Mirić, pridošlica iz Crvene zvezde, Kovačević iz kragujevačke Šumadije 1903 i Andrić iz omladinskog pogona.

U 20. minutu Nikolić je igrao je rukom u svom šesnaestercu, a penal Sikimića golman Koč je odbranio. Đuričković je u 30. minutu dobro reagovao na ubačenu loptu sa leve strane i doveo Radnički u vođstvo od 1:0.

Drugo poluvreme ekipa Radničkog počela je sa novom postavom, u kojoj su pored prvotimaca igrali Vlada Bubanja, Stefan Petrović i Popović, koji su jesenas nosili dres  srpskoligaša iz Beloševca i Kovačević iz Šumadije 1903. Na golu zonaša sa Bubnja bio je Žarko Trifunović, golman Pobede Beloševac, koji trenira sa Đavolima.

U 75. minutu na asistenciju Miloškovića najbolji strelac Radničkog Darko Spalević glavom je savladao Žarka Tifunovića. Spalević je postigao još jedan pogodak, ali pomoćni sudija Višnjić nije video da je lopta prešla gol-crtu, što nam je Trifunović priznao.

Pre početka ove trening utakmice, koja je odigrana po lepom vremenu, kako igračima iz Beloševca tako i sa Bubnja obratio se trener superligaša Dejan Đurđević i poželeo da odigraju sportski i prikažu šta znaju, jer se jednog dana i oni mogu naći na njegovom spisku.

“Dobra stvar što smo hteli ovim susretom, i pored naših problema koje imamo, je  da objedinimo klubove u Kragujevcu  i da igrači Pobede i Šumadije vide da je Radnički vrh piramide i to osete na terenu. Važno je da se niko nije povredio i da je korektno istrčana utakmica.

Do odlaska u Antaliju 3. februara treba da donesem neke odluke i svaka trening utakmica je prilika da neko pokaže sebe. I danas su to neki pokazali da su za ovde, a neki da nisu, ali je još rano da se donose odluke. Ukoliko vremenske prilike dozvole organizovaćemo još neki ovakav koristan susret“, rekao nam je šef struke Radničkog Đurđević.

Radnički 1923 – Pobeda Beloševac Šumadija 1903 (kombinovani tim) 2:0 (1:0)

Igralište: Prvi pomoćni teren  Stadiona “Čika Dača”.
Gledalaca: 50.
Sudija: Nikola Vučinić.
Pomoćnici: Marina Višnjić i Ivan Berečić.
Strelci: 1:0 Đuričković 30, 2:0 Spalević u 75. minutu.

RADNIČKI 1923: Knežević, Tintor, Rosić, Pavlović, Radosavljević, I. Petrović, Svojić (Kovačević), Mirić, Đuričković, Zoranović (Andrić), Sikimić. U drugom poluvremenu igrali su: Čančarević, Varjačić, Vlada Bubanja, Otašević, Nedović, Simović, Milošković, Petronijević, Komnenović, Popović (S. Petrović), Kovačević (Spalević).

POBEDA BELOŠEVAC: Koč, Bjelanović, Lepović (Knežević), Vukomanović (Nešković), Nikolić, Ljujić (Savić), Stojanović, Đurašković (Lazarević), Avdić, Rakić (Pavlović), Marković.

ŠUMADIJA 1903 (drugo poluvreme): Trifunović, Maslak, Beloica, V. Jovanović, Komatina, Petrović, Živić, M. Jovanović, Kostić, Kočić, Kostadionović. Igrali još Milošević, Kovačević, Đorđević.