Šumadinke savladale Mačvu u Šapcu

zfk-sumadija-2016
Fudbalerke Šumadije 1903 danas su i sa trećeg gostovanja u ovoj sezoni donele tri boda

Fudbalerke Šumadije 1903 u 6. kolu Prve lige Srbije danas su, boljom igrom u drugom poluvremenu, zabeležile četvrtu pobedu u ovoj sezoni i učvrstile na drugoj poziciji na tabeli savladavši ekipu Mačve u Šapcu sa 3:2.

Ovo je bila treća pobeda u nizu, posle poraza od lidera na tabeli Rada. Kiks u Beogradu kao da je probudio devojke sa Bubnja, koje su na tri zadnje utakmice sa maksimalnim učinkom postiglie 17 golova, a primile pet. Posle trijumfa u duelu sa ekipom Kolibri iz Kuršumlije sa 11:1, Šumadinke su zabeležile dve pobede u gostima. U Jagodini su savladale istoimenu ekipu sa 3:2, a danas u Šapcu istim rezultatom i Mačvu.

Početak susreta nije nagoveštavao ovakav ishod susreta u Šapcu. Domaće fudbalerke brzo su došle u vođstvo i u šestom minutu preko Snežane Jeftić stekle prednost od 1:0, ali je samo dva minuta kasnije najbolji strelac lige Jelena Miloradović izjednačila na 1:1. Međutim, uporne Šapčanke u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena postigle i drugi pogodak preko Jovane Vukašinović  i na odmor otišle sa prednošću od 2:1.

Boljom igrom u nastavu utakmice Kragujevčanke su uspele da preokrenu rezultat u svoju korist i zabeleže pobedu. Evrogolom kapitena Tamare Jurišević fudbalerke Šumadije 1903 u 56. minutu uspele su da izjednače na 2:2. Samo dva minuta kasnije Jelena Miloradović je svojim drugim i ukupno desetim pogotkom u ovoj sezoni obezbedila pobedu Šumadije 1903 sa 3:2.

Bila je ovo treća pobeda u nizu pod vođstvom novog trenerskog tandema. Naime, kako nas je obavestio Nenad Lazić, sekretar ŽFK Šumadija 1903, posle poraza od Rada u Beogradu trener Srđan Prokić podneo je ostavku, a Upravni odbor kluba vođenje ekipe  do kraja ove sezone poverio je Nikoli Nikoliću, čiji će rad kordinirati Voja Milosavljević sa UEFA licencom.

MAČVA – ŠUMADIJA 1903 (žene) 2:3 (2:1)

Stadion: SC „Zorka“ u Šapcu.
Gledalaca: 50.
Sudija: Jasmina Miskoska (Obrenovac), Marija Obrenović (Obrenovac), Andrea Mijailović (Loznica). Strelci: Jezdić u 6. i Vukašinović u 45. za Mačvu, a Miloradović u 8. i 58. i Jurišević u 56. minutu za Šumadiju 1903.
Žuti kartoni: Radić (Mačva), Lazarević, Lazić, Mirković (Šumadija 1903).

MAČVA: Simić, Filipović, Janković (Simić), Stajčić, Ilić, Vukašinović, Graovac (Micić), Tanasković, Stanišić, Jezdić, Gligorić (Radić).

ŠUMADIJA 1903: N. Milovanović, Anđela Milenković, Mijatović, Mirković, Mitić (I. Lazić), Ilić ( Andrijana Milenković), Jurišević, Miloradović, K. Lazić, Lazarević, M. Milovanović.

I drugi kragujevački prvoligaš Trijumf danas je na „domaćem“ terenu u Rekovcu savladao Kolibri iz Kuršumljije sa 5:0 (1:0). Jelena Stojmirović je postigla vodeći gol za ekipu Trijumfa u 25. minutu, na 2:0 povisila je Samčović u 68. minutu, da bi Stojmirović svojim drugim golom na utakmici u 71. minutu najavila katastrofu gošći iz Kuršumlije. Tačku na ovaj susret stavile su Petrović u 82. i Đorđević u 84. minutu.

TRIJUMF  – KOLIBRI  5:0 (1:0)

Igralište u Rekovcu
Gledalaca: 20
Sudija: Jelena Cvetković (Leskovac)
Strelci: Stojmirović u 25 i 71. minutu, Smačović u 68, Petrović u 82 i Đorđević u 84. minutu.

TRIJUMF: Mijailović, Petrović, Gačić, Tanović, Penčić, Milosavljević, Radisavljević, Perodanović, Jovanović, Stojmirović, Šmigić (od 46. minuta Samčović)

KOLIBRI: Stefanović, Vićentijević (od 46. minuta K. Đorđević), Nedeljković, Dramićanin, Đorđević, Todorović, Stoiljković, Žujković, Stanković, Kirov, Nestorović.

Sutra se sastaju Lavice Dubočica – Rad i Polet – Jagodina.

Posle današnje pobede sa 13 bodova Šumadinke su na drugom mestu i smanjile prednost Rada, koji ima utakmicu manje, na dva boda, a Trijumf je četvrti sa 10 bodova.

U poslednjem kolu jesenje sezone, narednog vikenda, Šumadija 1903 dočekuje ekipu Poleta iz Sivca, a Trijumf gostuje u Jagodini.