Šumadinci se ispromašivali protiv Maltežana

Fudbaleri Radničkog 1923 remizirali su sa malteškim Balzanom u trećoj pripremnoj utakmici na Zlatiboru – 1:1 (0:0). Baš kao i u prethodnoj test utakmici sa vicešampionom Crne Gore, ekipom Sutjeske, “crveni” su i ovoga puta prvi došli do prednosti, koju su prokockali u samoj završnici susreta.

Gledajući broj stvorenih šansi, Kragujevčani su već na poluvremenu trebali da vode sa 3-4 gola razlike. Pravo je čudo kako je mreža četvrtoplasiranog tima Premijer lige Malte, u čijim redovima nastupa nekolicina srpskih internacionalaca, među kojima i nekadašnji kapiten “crvenih” Ivan Božović, ostala netaknuta nakon prvih 45 minuta igre. Najbolje prilike u ovom delu utakmice propustili su Nigerijac Činedu, novalija Kilijan Bevis, te kapiten Miloš Vidović.

Tek početkom drugog poluvremena i ulaskom na teren druge postave Šumadinci su uspeli da pronađu put do protivničke mreže. Školski izvedenu kontru posle oduzete lopte na sredini terena dobro odmerenim udarcem sa ivice šesnaesterca u pogodak je pretvorio Luka Zorić za početno vođstvo “crvenih” u 51. minutu.

I onda, baš kao i u prethodnom duelu sa Nikšićanima, jedan trenutak pada koncentracije u samom finišu utakmice sprečio je izabranike trenera Dejana Joksimovića da upišu svoju drugu pobedu na Zlatiboru. Lošu rekaciju odbrane kragujevačkog superligaša posle prekida u 80. minutu kaznio je nekadašnji napadač Inđije i Trajala Aleksa Andrejić, koji poslednje tri sezone nosi dres malteškog kluba.

Šumadinci su utakmicu počeli u sledećem sastavu: Leković, Miličić, Simović, Tomović, Popović, Grbović, M. Vidović, Krajišnik, Bevis, Đurić, Činedu. Priliku u drugom poluvremenu dobili su: Mladenović, Mitrović, Pecelj, Malić, Adžić, Zorić, U. Vidović, Milojević, Jovanović, Gluščević i potencijalni novajlija Milan Vidakov.

Poslednju proveru pre završetka ovog dela priprema i povratka u Kragujevac fudbaleri Radničkog 1923 imaće u nedelju, 9. jula, protiv Borca iz Banjaluke.