Šumadinci konačno preskočili uvodnu rundu Kupa Srbije

Prvi put još od 2014. godine fudbaleri Radničkog 1923 uspeli su da se plasiraju u osminu finala Kupa Srbije, nakon što su danas na stadionu kraj Careve ćuprije u Beogradu savladali domaću ekipu BASK TEK-a sa 4:2 (1:1) u uvodnoj rundi najmasovnijeg domaćeg takmičenja.

Kao što je to i najavio nakon utakmice sa lučanskom Mladošću, strateg “crvenih” Feđa Dudić je beogradskom srpskoligašu suprostavio kombinovani sastav, sa tek nekolicinom standardnih prvotimaca u startnoj postavi. Šansu su uglavnom dobili rekonvalescenti i igrači sa manjom minutažom u poslednjih nekoliko prvenstvenih utakmica, ali i omladinac Nikola Bukumira, kome će ovih petnaestak minuta koliko je danas proveo na terenu i te kako značiti u procesu daljeg fudbalskog usavršavanja.

Prvih pola sata utakmice proteklo je u jalovoj inicijativi Dudićevih izabranika, koji su bezuspešno tragali za pukotinom u prilično čvrstom i zgusnutom defanzivnom bedemu domaćina. Najagilniji u pokušajima da “minira bunker” popularnih “sokolova” bio je iskusni Nemanja Tomić, koji je pored jednog solidnog pokušaja sa distance imao i par lepih poteza koji su izmamili aplauze publike na stadionu kraj Careve ćuprije, fudbalskom domu jednog od najstarijih srpskih klubova.

A onda, na izmaku pola sata igre, pravi šok za Šumadince. Sevnula je kontra domaćih, Šarić je uposlio Avramovića koga je nepropisno zaustavio današnji čuvar mreže “crvenih” Filip Pajović. Glavni arbitar Marko Gnjatović nije puno oklevao, odmah je pokazao na “kreč”, a siguran egzekutor najstrože kazne bio je inicijator akcije Miloš Šarić.

Uplašili su se tada navijači Radničkog 1923, popularni “Crveni đavoli”, koji su i na današnjem gostovanju davali vetar u leđa svojim ljubimcima sa tribina, da će njihov voljeni tim doživeti blamažu i prevremeno okončati još jedno učešće u nacionalnom kupu, ali su se Dudićevi izabranici ubrzo pribrali i neposredno pred odlazak na pauzu uspeli su da poravnaju rezultat preko kapitena Miloša Vidovića, koji je spretno reagovao na centaršut Ljubiše Pecelja.

Imao je Feđa Dudić štošta da zameri svojim igračima na pauzi između dva poluvremena i utisak je da su nakon “očitane bukvice” od strane svog šefa fudbaleri Radničkog 1923 zaigrali znatno agilnije i konkretnije u završnoj trećini terena. I već nakon desetak minuta igre u drugom poluvremenu Kragujevčani su režirali obrt. Tomić je otvorio kontru, Đurić prosledio loptu do mladog Milana Aleksića, koji ne propušta priliku da upiše svoj prvenac u dresu kragujevačkog superligaša.

Utakmica je tako počela da poprima očekivani tok, naročito nakon što je Vasilije Đurić u 75. minutu na asistenciju Kilijana Bevisa postigao i treći pogodak za “crvene”. Međutim, nije beogradski srpskoligaš još bio spreman da potpiše kapitulaciju i ekspresno je uzvratio preko Đokića, čiji je pogodak u 77. minutu produžio nadu “sokolovima”, koja je tinjala sve do 87. minuta kada je Džofri Činedu prelepim volej udarcem potpisao konačnu presudu domaćinu.

Nakon uspešnog starta u Kupu Srbije, “crvene” za vikend očekuje povratak prvenstvenim obavezama i gostovanje subotičkom Spartaku u utakmici 14. kola Mocart Bet Superlige Srbije.

BASK TEK – RADNIČKI 1923 2:4 (1:1)

BEOGRAD
FK BASK.
Gledalaca: 300.
Sudija: Marko Gnjatović (Novi Sad).
Strelci: Šarić u 30. iz jedanaesterca i Đokić u 77. minutu za BASK TEK, a M. Vidović u 45, Aleksić u 56, Đurić u 75. i Činedu u 87. minutu za Radnički 1923.
Žuti kartoni: Vukić (BASK TEK), Pajović, Popović (Radnički 1923).

BASK TEK: Knežević, Vukić (od 77. D. Jovanović), Karišik, Nikolić (od 70. Stupar), Andić, Rašković, Vuković (od 77. Petrović), Pavlović, Šarić, Avramović (od 59. N. Jovanović), Ostojić (od 59. Đokić). Trener: Nebojša Radišić.

RADNIČKI 1923: Pajović, Popović, Pecelj (od 77. Bukumira), Milošević (od 46. Entoni), Mitrović, M. Vidović, Aleksić, Tomić (od 65. Zorić), Đurić, Gluščević (od 46. Bevis), Vidakov (od 74. Činedu). Trener: Feđa Dudić.