„Šumadijski delfini“ ponovo na pobedničkom kursu: Trijumf u Hanoveru idealna uvertira za revanš sa Partizanom

Pobedom na gostovanju nemačkom Hanoveru u utakmici pretposlednjeg kola ovogodišnje Lige šampiona, vaterpolisti Radničkog prekinuli su seriju loših rezultata u najelitnijem evropskom klupskom takmičenju i napravili idealnu uvertiru pred revanš utakmicu sa beogradskim Partizanom u borbi za treće mesto u domaćoj Super ligi – 12:7 (2:2, 3:2, 3:3, 4:0).

Iako oslabljeni neigranjem Josipa Vrlića i Luke Pljevančića, Šumadinci su uspeli zbiju redove i savladaju veoma kvalitetnu ekipu Hanovera, sačinjenu od nemačkih reprezentativaca i brojnih igrača sa prostora bivše Jugoslavije.

Domaći su prvi poveli sredinom uvodne deonice, i to pogotkom hrvatskog reprezentativca Hrvoja Benića sa igračem više, ali su Kragujevčani preokrenuli šutevima iz faula Nikole Lukića i Nemanje Stanojevića (2:1). Sedamnaest sekundi pre zvuka sirene Benić je ponovo pogodio sa igračem više (2:2), posle čega su seriju nastavili Luka Lozina i Mark Gansen (4:2). Radnički je odgovorio serijom 3:0, u kojoj su pogađali Aleksa Ukropina, Lukić i Stanojević, pa je na poluvreme otišao sa minimalnim vođstvom od 5:4.

Rezultatska klackalica nastavljena je u drugom poluvremenu. Nakon izjednačujućeg pogotka Ćorušića, levoruki Ukropina je vratio vođstvo ekipi trenera Uroša Stevanovića (6:5), ali je dva i po minuta pre kraja treće četvrtine Hanover ponovo preokrenuo rezultat autogolom Kojića i pogotkom još jednog hrvatskog reprezentativca Andrije Bašića u situaciji sa igračem više u bazenu (7:6).

Ni tu nije bio kraj rezultatskim obrtima u ovoj deonici, pošto su se Bogdan Gavrilović i Miloš Ćuk postarali da Šumadinci u završni kvartal uđu sa golom prednosti (8:7). Za razliku od nekih prethodnih duela, vaterpolisti Radničkog nisu posustali u završnici, pa su na kraju slavili prilično ubedljiv trijumf od pet golova razlike – 12:7.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Nemanja Stanojević sa tri gola, dok su po dva dodali Filip Janković, Aleksa Ukropina i Nikola Lukić, kao i Luka Lozina i Hrvoje Benić na drugoj strani.

Oproštajnu utakmicu u Ligi šampiona Kragujevčani igraju 24. maja protiv Vuljagmenija u Atini. Prethodno četu trenera Uroša Stevanovića očekuje revanš utakmica serije za treće mesto u Super ligi Srbije protiv ekipe Partizana u Beogradu.

Hanover – Radnički 7:12 (2:2, 2:3, 3:3, 0:4)