Šumadija proslavila krsnu slavu pobedom nad Aranđelovčanima

milosavljevic

Fudbaleri Šumadije 1903 savladali su imenjaka iz Aranđelovca sa ubedljivih 4:1 (2:1), u utakmici 7. kola Srpske lige Zapad. Pored dva isključenja gostujućih igrača, utakmicu je obeležio i dvostruki strelac Stefan Milosavljević.

Na početku utakmice viđen je po gol na obe strane. Prvo su se radovali domaći fudbaleri u 10. minutu, kada je centaršut Komatine odlično ispratio Stević, pozajmljeni igrač superligaša Radničkog, koji igra na dvojnu registraciju. Aranđelovčani su poravnjali već u 13. minutu nakon kornera i udarca glavom Simića.

U 42. minutu Marić postiže lep pogodak iz slobodnog udarca sa oko 20 metara, pa domaćin na odmor odlazi sa prednošću od 2:1.

U drugom poluvremenu na scenu stupa nekadašnja nada kragujevačkog Radničkog Stefan Milosavljević, koji je sa dva prelepa pogotka overio trijumf srpskoligaša sa Bubnja.

Nakon utakmice, Šumadija 1903 svečano je obeležila svoju krsnu slavu Krstovdan.

Šumadija 1903 – Šumadija (A) 4:1 (2:1)

Stadion: Bubanj
Gledalaca: 200.
Sudija: Nikola Strahinjić (Kraljevo)
Žuti kartoni: Marić, Aleksić, Lepović (Šumadija 1903), Popović, Radovanović (Šumadija (A))
Crveni kartoni: Popović i Nenadović (Šumadija (A))
Strelci: 1:0 Stević 10, 1:1 Simić 13, 2:1 Marić 42, 3:1 S. Milosavljević 55, 4:1 S. Milosavljević u 86. minutu.

ŠUMADIJA 1903: Jurišević, Beloica, Marić, Aleksić (Petrović), Komatina, Bubanja, Z. Nikolić (Knežević), M. Nikolić, Lepović (M. Milosavljević), S. Milosavljević, Stević. Trener: Slobodan Stašević.

ŠUMADIJA (A): Anđelković, Jaćimović, Mihajlović, Matić, Kačarević, Anđić, Jovanović (Gavrilović), Popović, Radovanović, Nenadović, Simić.

Igrač utakmice: Stefan Milosavljević (Šumadija 1903)

Nakon ove pobede srpskoligaš sa Bubnja ostao je u vrhu tabele sa 12 bodova. Za razliku od Šumadije, drugi kragujevački predstavnik u ovom rangu takmičenja, beloševačka Pobeda, poražena je u Smederevskoj Palanci od ekipe GFK Jasenica 1911 rezultatom 1:2.

Na slici: Stefan Milosavljević, dvostruki strelac
Izvor: Željko Marinković