Subotičke „golubice“ neuhvatljive za Kragujevčanke

Na bolan način su se fudbalerke Radničkog 1923 oprostile od učešća u ovogodišnjem izdanju Kupa Srbije. Kragujevčanke su danas na terenu SC „Pampas“ u Donjoj Trnavi doživele potpuni brodolom u utakmici osmine finala sa aktuelnim šampionom i trenutno drugoplasiranim timom na superligaškoj tabeli, subotičkim Spartakom – 1:7 (0:4).

Pitanje budućeg četvrtfinaliste Kupa Srbije rešeno je već u prvih pola sata igre, koliko je Subotičankama bilo potrebno da postignu tri od ukupno sedam pogodaka na današnjoj utakmici. Prva je mrežu danas potpuno nemoćne Anđele Pajević zatresla Živana Stupar u 19. minutu, da bi se potom u listu strelaca upisale i Tijana Filipović i mlada reprezentativka Gane Doris Boaduva.

Da stvari budu još gore po Kragujevčanke, Milena Tomanović je u 37. minutu zatresla mrežu sopstvenog tima, pa su tako popularne „đavolice“ završetak prvog poluvremena dočekale sa još ubedljivijim zaostatkom.

Drugo poluvreme obeležila je danas nezaustavljiva Živana Stupar, koja je svoj golgeterski saldo uvećala za još tri pogotka. Počasni pogodak Martine Živković samo je delimično ublažio težak poraz „đavolica“.

Nakon neslavno okončane epizode u Kupu Srbije, izabranice trenera Aleksandra Ćurčića narednog vikenda očekuje nastavak borbe za opstanak u Super ligi Srbije, koji započinju duelom sa ekipom TSC-a iz Kanjiže, takođe na „Pampasu“.