Sreća pogledala Šumadince u Priboju

U vanrednom, 21. kolu Srpske lige Zapad, fudbaleri Šumadije 1903 remizirali su sa ekipom FAP-a u Priboju, u utakmici sa dosta uzbuđenja, ali bez golova na kraju – 0:0.

Šumadinci mogu da budu zadovoljni osvojenim bodom, s obzirom da ih je sreća pogledala u par navrata, a naročito u 17. minutu, kada je domaćin propustio kolosalnu priliku da povede iz kaznenog udarca.

Već na samom startu Pribojci su zapretili preko visokog Ivana Vilareta, čiji je udarac glavom golman Šumadije 1903 Nastić uspeo nekako da ukroti. Prvi udarac ka golu domaćina uputio je Filip Đurović, ali je to bio lak plen za golmana FAP-a Lučića.

Mnogo više problema golman Pribojaca imao je nešto kasnije nakon oštrog centaršuta Vulića sa leve strane, kada je ispustio loptu u svom kaznenom prostoru, ali su njegovi saigrači iz odbrane dobro reagovali i otklonili opasnost.

Usledio je 17. minut i verovatno ključni trenutak susreta. Ivan Vilaret je pao kao pokošen nakon duela sa jednim od odbrambenih fudbalera gostujućeg tima, a sudija Mihailović pokazao na belu tačku. Upravo je Vilaret namestio loptu na kreč, šutirao, ali je lopta pogodila stativu.

Nedugo zatim, Vilaret je lepo spustio loptu Nikoli Šalipuru, koji je sa 14-15 metara šutirao preko gola. Isti igrač je u 28. minutu ponovo pripretio, ali je Nastić ovoga puta bio oprezan.

Kolosalna prilika za domaće viđena je u 30. minutu. Nakon ubačene lopte pred gol Kragujevčana, najpre Plojović, a potom i Vilaret, nisu uspeli da ubace loptu u mrežu sa manje od tri metra.

Nešto kasnije svoj udarac oprobao je Stefan Petrović sa ivice kaznenog prostora, ali je bio neprecizan.

U drugom poluvremenu vredi pomenuti pokušaje rezervista, Stankovića sa jedne i Uroševića sa druge strane, međutim, ostalo je na kraju 0:0.

FAP – Šumadija 1903  0:0