Srebro za Armušovu, zlato za Jovanovića na EP u Sloveniji

Clipboard

Posle tri dana prvenstva Evrope u Mariboru, takmičari kragujevačkog „Čika Mate“ osvojili su dve medalje – i to oni najmlađi. Naime, juniorka Nevena Armuš je sa Milicom Babić i Sanjom Vukašinović osvojila srebro u disciplini trostav 3×20 metaka, dok se Stevan Jovanović, zajedno sa Lazarom Kovačevićem i Jovanom Čičevskim, okitio zlatom takođe u juniorskoj konkurenciji, u disciplini MK puška trostav.

Armušova, inače debitant u juniorskom timu, došla je do srebra prvog dana takmičenja. Ona je, zajedno sa Milicom Babić i Sanjom Vukašinović, zabeležila rezultat od 1.723 kruga, čime je oboren državni rekord postavljen u Plzenu takođe ove godine. Ispred naših juniorki našle su se Ruskinje (1.728 krugova), dok je bronza pripala Švajcarskoj (1.711 krugova).

MAR 3 JOVANOVIC(1)Trećeg dana prvenstva Stevan Jovanović se okitio zlatom u ekipnoj konkurenciji juniora u disciplini MK puška trostav, zajedno sa kolegama iz nacionalnog tima (Lazar Kovačević, Jovan Čičevski). Oni su se na pobedničko postolje popeli sa rezultatom od 3.427 krugova, ispred Hrvatske (3.423 kruga) i Norveške (3.418 krugova). U veoma teškim uslovima za gađanje, mladi Kragujevčanin je uspeo da u poslednji čas obezbedi vizu za finale, u kome je zauzeo peto mesto.

Što se ostalih takmičara iz „Čika Mate“ tiče, Stevan Pletikosić je drugog dana takmičenja osvojio osmo mesto u disciplini 60 ležeći, a danas, četvrtog dana, sa velikim nadama očekujemo nastup Milutina Stefanovića u disciplini MK puška, trostav.