Srbija ispustila pobedu protiv Korićana

Fudbaleri gradskog prvoligaša Srbije iz Ilićeva ugostili su zonaša iz Korićana u probnoj utakmici, odigranoj na terenu u Petrovcu. Gradski prvoligaš bio je u vođstvu sve do 70. minuta, kada je Stanišić poravnao rezultat na 1:1.

Igrači Korićana boljom igrom u drugom poluvremenu uspeli su da izjednače protiv Srbije

Pored zonaša i srpskoligaša, za nastavak sezone pripremaju se i gradski prvoligaši, među kojima je najozbiljniji kandidat za viši rang Srbija iz Ilićeva, iako je Borac iz Drenovca jesenji prvak u Prvoj gradskoj ligi. Ekipa koju vodi trener Danijel Spasić pojačala je svoje redove, ali od aspiracija za vrh tabele nisu odustali ni Sloboda iz Grbica i Pobeda iz Beloševca.

U Ilićevu je u toku ograđivanje igrališta i zbog toga je Srbija juče bila domaćin u Petrovcu. Prvi susret izgubila je od Slavije, ali je protiv Korićana odigrala bolje i malo je nedostajalo da iznenadi zonaša.

Iako je ekipa Srbije nastupila samo sa 11 igrača, došla je u vođstvo u 25. minutu preko kapitena Lazara Jokića, koji se najbolje snašao pred golom Nedeljkovića.

Lazar Jokić, kapiten Srbije, doveo je u vođstvo ekipu iz Ilićeva

Ekipa Korićana, koju vodi novi trener Milan Petrović, takođe je pojačana, ali je nastupila bez Stefanovića iz Vodojaže, Vuka Obradovića i Filipovića iz Sušice. Protiv Srbije su igrale novalije Marinković iz Vodojaže, Radovanović iz Slavije i mladi Mijaličić iz Radničkog 1923.

Zonaš iz Korićana odigrao je bolje u drugom poluvremenu, imao je više šansi, ali je golman Srbije bio najveća prepreka za pobedu. Ipak, sigurni golman Rajović je u 70. minutu morao da vadi loptu iz svoje mreže. Srđan Stanišić uspeo je da izjednači na 1:1, ali zasluge za ovaj pogodak pripadaju i Jevtoviću.

Srđan Stanišić pogotkom spasao je zonaša iz Korićana od poraza protiv Srbije

– Mi se ozbiljno pripremamo da „napadnemo“ prvo mesto i zbog toga smo pojačali ekipu skoro na svim pozicijama. Iz drenovačkog Borca došao nam je Kostadinović, doveli smo Vasiljevića iz Sloge iz Desimirovca i beka Mimovića iz resničke Budućnosti, a Andrić i Živković su se vratili u klub. Imamo dva boda manje od lidera na tabeli Borca iz Drenovca, ali to nije nedostižno, jer ima da se odigra dosta utakmica u nastavku sezone – optimista je trener Srbije Spasić.

U trećoj probnoj utakmici, Srbija će u nedelju na svom terenu ugostiti Marjana iz Knića, a planirane su provere i sa Vodojažom iz Grošnice i  Slogom iz Zabojnice.

Fudbalerima Korićana ovo je bila četvrta provera. U subotu se sastaju sa Slogom u Batočini, a generalna proba planirana je sa Jedinstvom u Užicu.

Ekipa Vodojaže juče je imala prvu kontrolnu utakmicu i na gostovanju u Rekovcu izgubila sa 0:1 od Levča. Grošničani su dogovorili još tri probna susreta – u nedelju sa Šumadijom u Toponici, zatim sa Srbijom u Ilićevu, a generalna proba zakazana je za 8.mart protiv zonaša iz Resnika.

Fudbaleri Budućnosti iz Resnika juče nisu imali proveru, jer im je otkazao ŽSK iz Žirovnice. Pored pobede u Beloševcu u prvoj kontrolnoj utakmici, Resničani imaju dogovorena još tri susreta, a protivnici će im biti Sloboda iz Grbica, Šumadija iz Toponice i Vodojaža.

SRBIJA – KORIĆANI 1:1 (1:0)

Igralište: Jedinstva u Petrovcu.