Šou-tajm Milana Vidakova za dugo čekanu osvetu „zmajevima“

Tri puta su fudbaleri Radničkog 1923 gubili od Voždovca prošle sezone, ali je danas došao kraj ovom neslavnom nizu. Ekipa trenera Feđe Dudića je još jednom sjajnom partijom razgalila srca ne preterano brojne publike na stadionu “Čika Dača” i ubedljivim trijumfom nad voždovačkim “zmajevima” napravila dugo čekani iskorak u gornji deo tabele – 3:0 (2:0). Blistao je trostruki strelac Milan Vidakov, koji je današnjim “het-trikom” izbio na čelo klupske liste strelaca i stavio trenera Dudića na slatke muke kada je reč o izboru centralnog napadača.

Nisu „crveni“ imali nameru da propuste priliku da se revanširaju voždovačkim „zmajevima“ za tri pretrpljena poraza u prošloj sezoni, kao ni mogućnost da se novim trijumfom etabliraju u gornju polovinu superligaške lestvice.

Znali su izabranici trenera Feđe Dudića da će im što pre budu “načeli” protivnika, utoliko i lakši biti put ka željenom trijumfu, pa su zato od samog starta utakmice počeli da pletu matnu mrežu pred golom Voždovca, da bi već prve konkretniju akciju uspeli da pretoče u početnu prednost. Bevis je centrirao sa leve strane, Vidosavljević lepo odigrao glavom do Vidakova, koji je nadskočio dvojicu igrača Voždovca i lobovao ne baš idealno postavljenog Katića.

Gosti su posle šokantnog početka utakmice uspeli da povežu redove, pa su ubrzo zapretili preko Vilke, koji je posle centaršuta Antonijevića uspeo da stigne do lopte pre Izučukvua, ali ne i da je uputi u okvir gola Kragujevčana. Uzvratio je potom Ristić na drugoj strani solidnim udarcem sa distance, da bi jednu nesmotrenost čuvara mreže Radničkog 1923 Stojana Lekovića propustio da kazni Jočić.

U toku je bio 19. minut utakmice kada su Šumadinci duplirali vođstvo. Ponovo je strelac bio Vidakov, koji je posle povratne lopte u poslednje vreme sve zapaženijeg Kilijana Bevisa primorao mladog golmana Voždovca Andriju Katića na novu kapitulaciju.

Tempo igre je nakon drugog pogotka “crvenih” značajno opao, tako da nismo videli bilo kakvo veće uzbuđenje pred oba gola do isteka prvih 45 minuta susreta.

Već na samom početku drugog poluvremena trener Voždovca Marko Savić izvršio je trostruku izmenu, nakon čega su “zmajevi” konačno živnuli i stvorili par obećavajućih situacija pred golom Radničkog 1923, od kojih je možda i najozbiljnija bila ona iz 66. minuta, kada je posle udarca iz ugla Flemings šutirao pored gola.

Ovaj period nešto angažovanije igre gostujućeg tima “presekao” je maestralni Milan Vidakov, koji se u 73. minutu po treći put upisao u strelce na današnjoj utakmici. Ponovo je sve poteklo od sjajnog Bevisa, koji je na sredini terena “ukrao” loptu neopreznom Damjanoviću, koju je potom prosledio Vidakovu za još jednu rutinsku egzekuciju u izvedbi mladog centarfora kragujevačkog tima.

Mogli su gosti u samom finišu utakmice barem do počasnog pogotka, ali ih je u tome sprečio uvek budni Stojan Leković, koji je uspešno ukrotio udarce Flemingsa i Teodorovića sačuvavši svoju mrežu netaknutom.

“Crveni” su se današnjim trijumfom, trećim u nizu, konačno preselili u gornji deo tabele i trenutno su na šestoj poziciji sa 18 osvojenih bodova, koliko su sakupili i njihov današnji rival Voždovac i lučanska Mladost.

Ovom utakmicom Kragujevčani su zaključili prvi deo superligaške trke. Sledi dvonedeljni predah u prvenstvu usled obaveza reprezentacije Srbije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, a takmičenje u Mocart Bet Superligi nastavlja se 25. novembra, kada će “crveni” u okviru 16. kola ugostiti ove sezone značajno pojačanu ekipu Novog Pazara.

Dudić zadovoljan pobedom, ali žali zbog slabog odziva publike: “Navijač je onaj ko dolazi na stadion, a ne neko ko sedi kući i piše komentare”

Još jedna sjajna partija fudbalera Radničkog 1923 krunisana je osvajanjem bodova protiv starog dužnika, ekipe Voždovca, koja je danas na svojoj koži osetila svu snagu šumadijske “crvene armije”.

DUDIĆ ZADOVOLJAN POBEDOM, ALI ŽALI ZBOG SLABOG ODZIVA PUBLIKE: „NAVIJAČ JE ONAJ KO DOLAZI NA STADION, A NE ONAJ KO SEDI KOD KUĆE I PIŠE KOMENTARE“

Još jedna sjajna partija fudbalera Radničkog 1923 krunisana je osvajanjem bodova protiv starog dužnika, ekipe Voždovca, koja je danas na svojoj koži osetila svu snagu šumadijske „crvene armije“.

Trener Voždovca Marko Savić svakako nije mogao biti zadovoljan izdanjem svoje ekipe, koja je u prestonici Šumadije doživela svoj četvrti poraz u gostima od početka sezone. “Zmajeve” je, prema Savićevim rečima, skupo koštao slab početak utakmice, s obzirom da je njegova ekipa za nepunih dvadeset minuta primila dva gola.

– Nismo bili energetski dovoljno dobri danas. Loše smo ušli u utakmicu, brzo primili dva gola, posle čega nam je bilo jako teško da se rezultatski vratimo u meč. Idemo dalje, pred nama je reprezentativna pauza koju ćemo iskoristiti da podignemo nivo naše igre. Radničkom čestitke na zasluženoj pobedi. Pokazali su da su jedna dobro selektirana i kvalitetna ekipa, koja zaslužuje sve pohvale za ostvarene rezultate u dosadašnjem delu sezone – izjavio je Savić.

Za razliku od mladog stratega Voždovca, šef struke kragujevačkog superligaša Feđa Dudić mogao je biti apsolutno zadovoljan načinom na koji je njegova ekipa otvorila utakmicu. Baš kao i na prethodnoj utakmici protiv Mladosti iz Lučana, “crveni” su i ovoga puta na vreme “načeli” rivala, da bi u nastavku susreta strpljivo čekali pogodan trenutak da ga dokrajče.

– Jako sam zadovoljan našom igrom u uvodnim minutima prvog poluvremena. Moram priznati da me je kolega prilično iznenadio postavkom igre i startnom postavom, tako da smo tokom zagrevanja morali da napravimo neke korekcije u našem planu igre. Mislim da je današnja utakmica pokazala da se jako dobro snalazimo protiv različitih sistema igre. Sledi nam pauza u prvenstvu, neko će reći u ne baš najidealnijem trenutku, s obzirom na našu trenutnu formu, ali mislim da će ona i te kako dobro doći igračima da predahnu nakon zaista napornog takmičarskog ritma u poslednjih mesec dana – istakao je Dudić.

Svaka utakmica iznedri nekog junaka, a danas je to bio Milan Vidakov, koji je praktično odigrao simultanku sa odbranom Voždovca.

– Ta tri njegova gola nisu plod slučajnosti, već pre svega posledica dobrog rada na treninzima. Mislim da smo stvorili takav sistem gde kada jedan igrač odsustvuje, drugi je uvek spreman da uskoči i odmeni ga na odgovarajući način. Tako smo danas imali tu nesreću da nam se u završnici prvog poluvremena povredi jedan od dvojice štopera, Slobodan Simović, koga je u nastavku utakmice sasvim korektno odmenio Milan Mitrović. Bitno je da je atmosfеra u svlačionici sjajna, da nema “zle krvi” među igračima kada jedan igra, a drugi ne, što se sve, uostalom, pozitivno odražava na naše rezultate – konstatuje Dudić.

Šef struke “crvenih” još jednom je izrazio nezadovoljstvo malim brojem gledalaca i iskreno se nada da će u nastavku sezone tribine stadiona “Čika Dača” biti znatno ispunjenije.

– Nadam se da će ljudi konačno shvatiti da navijač nije onaj ko sedi kod kuće i piše komentare, već onaj ko redovno dolazi na stadion da pruži podršku ekipi, a ja mislim da smo je igrama i rezultatima u prethodom periodu i te kako zaslužili. Nadam se da će se ovaj trend malog broja gledalaca uskoro promeniti i da će već protiv Novog Pazara tribine biti znatno ispunjenije – nada se Dudić.

RADNIČKI 1923 – VOŽDOVAC 3:0 (2:0)