Šok na „Čika Dači“ – „Romantičari“ odneli bodove

Fudbaleri Radničkog poraženi su na svom „Čika Dači“ u 24. kolu Jelen Super lige sa 1:3 (1:1). Iako su iz kluba najavljivali pobedu i iskupljenje za poraz od Voždovca u prošlom kolu, desilo se skroz suprotan epilog, pa su Kragujevčani dospeli u veoma opasnu situaciju kada je u pitanju opstanak u elitnom rangu.

Trener Ristanović na ovom meču nije mogao da računa na kapitena Spalevića, koji odrađuje suspenziju zbog žutih kartona, a već odavno su povređeni Kovačević, Stojmirović i Petronijević. Sa druge strane, trener gostiju Zlatko Krmpotić bio je lišen usluga Bogavca, Kovačevića i Jovanovića.

Već u 9. minutu usledio je šok na „Čika Dači“. Čavrić je sa nekih 17 metara raspalio po lopti, a Čančarević bio nemoćan da zaustavi sjajan udarac fudbalera OFK Beograda – 0:1 vode gosti.

Kragujevčani su prvi put ozbiljnije zapretili u 21. minutu, kada se Krivokapić našao u prilici da sa desetak metara savlada Zečevića, ali je šutirao pravo u golmana gostiju. Minut kasnije preti Vasiljević sa druge strane, međutim, njegov udarac završava preko gola domaćih.

I onda je usledio 27. minut, kada je Beljić izveo korner, a Tintor bio najspretniji u kaznenom prostoru gostiju za izjednačenje – 1:1.

U 33. minutu beležimo pokušaj Čavrića iz slobodnog udarca koji završava preko gola Čančarevića, da bi u 39. minutu svoj udarac oprobao i Slavko Marić, ali takođe bez uspeha.

Na odmor se otišlo sa nerešenim rezultatom 1:1.

Novi šok za domaće na startu drugog poluvremena. Igrao se 48. minut kada je Čavrić otvorio kontru gostiju po desnoj strani, uputio loptu u peterac, a ona prošla kroz noge Čančarevića za 1:2.

Radnički se našao opet u situaciji da mora da juri izjednačenje. U 63. minutu pokušao je Filip Knežević iz slobodnog udarca da donese izjednačenje svom timu, ali je zamalo bio neprecizan.

U 70. minutu OFK Beograd postiže i treći gol. Neverovatna i neshvatljiva greške Bubanje, koji je bukvalno poklonio loptu Micevskom za 1:3.

Pokušao je Ristanović da uvođenjem Miljuša i Andrića pojača ofanzivnu liniju svog tima, ali bezuspešno. U 83. minutu sjajno izveden slodobnjak Nemanje Antonova, ali ovaj put je prečka spasila domaćina potpune katastrofe. Do kraja meča ostalo je 3:1 za goste.

Nesumnjivo veoma težak poraz fudbalera Radničkog, koji ih sada vodi u opasnu zonu. Kragujevčani posle ovog kola zauzimaju pretposlednje mesto sa 22 boda.

U narednom 25. kolu „Đavoli“ gostuju u Subotici, ekipi Spartaka.