Slom u drugom poluvremenu

Omladinci Radničkog 1923 poraženi su na gostovanju aktuelnom šampionu Srbije, beogradskoj Crvenoj zvezdi, u 6. kolu Omladinske lige Srbije – 1:3 (1:0). Posle odličnog početka i vodećeg pogotka u 28. minutu, “đavolčići” su u drugom poluvremenu podlegli naletima motivisanog domaćina, koji je na kraju ipak upisao planirana tri boda za očuvanje čelne pozicije na tabeli.

Izašli su Kragujevčani na pomoćni teren stadiona “Rajko Mitić” sa željom da što skuplje “prodaju kožu” vladajućem šampionu Srbije i učesniku Lige šampiona za omladince. Trener kragujevačkog tima Dejan Joksimović odlučio je da beogradskim “crveno-belima” suprotstavi najjače adute, pa je tako za ovu priliku iz prvog tima “pozajmljen” mladi levi bek Matija Dukić.

Upravo je Dukić uputio prvi udarac u okvir gola beogradskog tima iz prekida u 11. minutu igre. Domaćin je prvi put ozbiljnije zapretio preko Kneževića na isteku 15. minuta, da bi samo par trenutaka kasnije Ćurićev udarac sa dvadesetak metara zaustavila stativa.

Sreća je bila saveznik Kragujevčana i 26. minutu, kada je Knežević iz slobodnog udarca uzdrmao prečku.

A onda, u 28. minutu, euforija na klupi kragujevačkog tima. Petar Simović je povukao kontru, a onda u maniru najboljih svetskih fudbalskih “čarobnjaka” poslao loptu u prazan prostor za brzonogog Dramićanina, koji se pravovremeno ubacio iz drugog plana i preciznim udarcem sa 15 metara pogodio dalji ugao.

Ovakav razvoj događaja na terenu “crveno-beli” očigledno da nisu očekivali, pa su svim silama jurnuli ka golu Radničkog, u nameri da što pre anuliraju zaostatak.

Uprkos žestokim atacima domaćina, bedem Kragujevčana izdržao je do odlaska na odmor, a popustio je početkom drugog poluvremena, kada je posle starta Đorđevića nad Lazićem sudija Kovačević pokazao na belu tačku. Precizan sa jedanaest metara bio je Knežević.

Preokret je usledio u 67. minutu. Lazić je sa desne strane uputio oštru loptu u peterac Radničkog, tamo je intervenisao kapiten Kragujevčana Radosavljević, ali se lopta na njegovu nesreću odbila do Nikole Mituljikića, koji ne greši – 2:1 za Crvenu zvezdu.

U 84. minutu ponovo dosta sreće za Šumadince posle velike šanse u kojoj se našao Marko Stojanović, da bi samo dva minuta kasnije Nikola Knežević evro-golom sa preko dvadeset metara odagnao sve dileme u pogledu konačnog ishoda ovog susreta.

“Crveno-beli” su ovom pobedom zadržali čelnu poziciju na tabeli sa maksimalnih 18 bodova, dok se kragujevački tim nalazi na pretposlednjem mestu sa svega tri osvojena boda.

Novi izazov “đavolčiće” očekuje već u subotu, kada će na pomoćnom terenu stadiona “Čika Dača”, popularnom “veštaku”, ugostiti ekipu Čukaričkog.

CRVENA ZVEZDA – RADNIČKI 1923 3:1 (0:1)

Pomoćni teren stadiona “Rajko Mitić”
Sudija:
Igor Kovačević (Beograd).
Strelci: Knežević u 48. (iz jedanaesterca) i 86. i N. Mituljikić u 67. minutu za Crvenu zvezdu, a Dramićanin u 28. minutu za Radnički 1923.
Žuti karton: Gvozdenović, M. Radosavljević, N. Radosavljević (Radnički 1923).

CRVENA ZVEZDA: Ćopić, Lazić (od 86. Ikanović), Despotovski, Krstić (od 88. Gajinov), D. Petrović, Pantić (od 71. J. Mituljikić), Ćurić, Stanković (od 77. Stojanović), Knežević, N. Mituljikić, Bačanin (od 56. Branković).

RADNIČKI 1923: Spasojević, Pavlović, Dukić (od 74. N. Radosavljević ), Gvozdenović (od 77. Janićijević), M. Radosavljević, Lakićević, Dramićanin (od 53. Milošević), Arsenijević (od 77. Dimić), Simović, Milojević, Đorđević (od 69. Vasić).