Sloboda slavila na „Čika Dači“

Fudbaleri Radničkog neprijatno su iznenadili svoje navijače porazom od 0:2 (0:1) protiv užičke Slobode , u okviru poslednjeg meča 13. kola Jelen super lige.

Lepo vreme i idealni uslovi za igru, nisu bili dovoljni ekipi Dejana Švabe Đurđevića da zabeleži jako btinu pobedu pred svojim navijačima. Ovim porazom, Kragujevčani su ostali sa 11 sakupljenih bodova, na 14. mestu na tabeli Jelen Super Lige i imaju samo četiri boda više od poslednjeg Hajduka iz Kule.

Na početku utakmice, obe ekipe su nametnule jak tempo, pa smo već u prvom minutu videli solidan pokušaj Ivana Petrovića iz daljine. Odmah zatim, uzvratili su gosti u 4. minutu igre, kada je Beljić odlično šutirao sa distance, ali je golman Kragujevčana Marko Knežević izboksovao loptu preko gola. Tada se videlo da će gosti svoju šansu tražiti iz munjevitih kontranapada, upravo preko Beljića, Tijaga i Ranđelovića.

U 16. minutu, danas izuzetno nervozan Aleksandar Kosorić pravi veliku grešku, ali Tijago Glavao i Bojan Beljić nisu uspeli da iskoriste taj kiks odbrane Radničkog. Igrači Radničkog su u tim trenucima, kao i tokom celog meča, imali više loptu u svojim nogama, ali su gosti bili konkretniji. U 19. miutu pokušava Spalević, ali nema neke ozbiljnije opasnosti po gol Užičana.

Igrao se 21. minut kada je Beljić sjajno uposlio Tijaga, koji prolazi po desnoj strani i upošljava Predraga Ranđelovića, koji postiže vodeći gol za Užičane – 0:1.

Igrače Radničkog je taj primeljni gol bukvalno presekao i počeli su dosta da greše u dodavanjima. U 33. minutu, Milošković je izveo slobodan udarac, ali niko od igrača Radničkog nije uspeo da tu loptu skrene u gol Rankovića.

Radnički u finišu prvog poluvremena pojačava pritisak, ali izostaje završnica. U 45. minutu Milošković ulazi u šesnaesterac gostiju , uočava Svojića na ivici šesnaesterca, prosleđuje mu loptu, ali ovaj šutira jako loše, preko gola Rankovića, tako da se na odmor odlazi sa minimalnom prednošću gostujućih fudbalera, uz zvižduke navijača Radničkog svojim ljubimcima.

Na poluvremenu, Đurđević vrši prvu izmenu na meču. Mladi Đuričković menja Simovića.

Drugo poluvreme donosi domaćim navijačima još jedan negativan šok.

Igrao se 50. minut kada je Sloboda krenula u još jednu kontru preko brzonogog Purića, koji prolazi kao metak po desnoj strani i preciznim udarcem šalje loptu u suprotan ugao golmana Kneževića – 0:2.

Posle ovog gola, Radnički kreće na sve ili ništa. Đurđević pojačava napad i uvodi iskusnog Predraga Sikimića, umesto Nedovića.

U 56. minutu, Vasilić upućuje opasnu loptu sa desne stane u šesnaesterac Radničkog, ali se Tijago nije najbolje snašao pred golom Radničkog.

U 64. minutu, Radosavljević upućuje dva opasna centaršuta u šesnaesterac Slobode, ali odbrana gostiju oba puta odlično interveniše.

Sloboda je u 69. minutu otvorila još jedan opasan kontranapad preko Ranđelovića, koji upućuje sjajnu loptu u prostor, Tijago kao metak prolazi odbrambene igrače Radničkog i natrčava na nju, ali ga Ivan Petrović ruši i dobija žuti karton. U tom trenutku je poskočila klupa gostiju, koja je tražila od sudije da pokaže crveni karton Petroviću, ali je sudija odmahnuo rukom. Minut kasnije, Radnički preti preko Svojića, ali njegov udarac opet odlazi preko gola.

Radnički je imao potom dve dobre šanse iz prekida. Oba puta je Darko Spalević oboren na oko 20-ak metara od gola Slobode, ali su oba puta igrači Radničkog pogodili živi zid.

U 83. minutu, Sloboda je imala priliku da reši ovaj meč. Beljić je sjajno pronašao Ranđelovića u šesnaestercu Radničkog, ali je Knežević odlično intervenisao.

U samom finišu meča, prvo Sloboda preti preko Stajića, koji se oslobodio dva igrača Radničkog, ali loše šutirao, a onda Radnički pokušava preko Svojića, ali opet je igrač Radničkog neprecizan.

Fudbaleri Radničkog su na kraju zabeležili šesti poraz u šampionatu, a u narednom kolu ih očekuje jako teško gostovanje protiv zahuktale Vojvodine.

Radnički 1923 – Sloboda 0:2 (0:1)