Silovit start Đavolica, nekadašnji prvak države ispraćen sa tri gola u mreži

Ubedljiv trijumf zabeležile su fudbalerke Radničkog 1923 na otvaranju povratničke sezone u Super ligi Srbije. Izabranice trenera Aleksandra Ćurčića su pod svetlošću reflektora SC „Pampas“ u Donjoj Trnavi demolirale nekadašnjeg prvaka države, ekipu Mašinca iz Niša, sa 3:0 (1:0).

Petnaest minuta trebalo je Kragujevčankama da „načnu“ mrežu gošći iz Niša. Ubačenu loptu sa desne strane u gol Nišlijki smestila je Tamara Jurišević. Mogle su domaće do isteka prvog poluvremena da uvećaju početni kapital, ali je udarac Sare Milosavljević zaustavila Vanja Stanković, koja je ujedno i najzaslužnija što gošće iz Niša nisu doživele još ubedljiviji poraz u prestonici Šumadije.

Stankovićeva je osujetila i dva pokušaja Nejle Bicić na samom startu drugog poluvremena, ali joj nije bilo spasa u 60. minutu, kada je posle dobro izvedenog kornera Jovane Marjanović, Marija Vuković povisila prednost kragujevačkog tima.

Samo minut kasnije usledila je „bomba“ Jovane Marjanović, lopta je pogodila prečku i odbila se, po mišljenju igračica Radničkog 1923, u gol Mašinca, ali je sudija Ivana Čolaković pokazala da ona ipak nije prešla gol liniju. Protestvovale su potom i gošće, reklamirajući da je jedna od fudbalerki Radničkog 1923 igrala rukom u svom kaznenom prostoru, ali se pištaljka sudije Čolaković nije oglasila.

Tačku na sjajno izdanje i siguran trijumf kragujevačkog tima stavila je Mina Činglelić efektnim pogotkom u 80. minutu.

I narednu prvenstvenu utakmicu fudbalerke Radničkog 1923 odigraće na svom terenu, a rival će im biti subotički Spartak, ekipa koja poslednjih deceniju i po dominira ženskim fudbalom u Srbiji.

RADNIČKI 1923 – MAŠINAC 3:0 (1:0)