Šesnaesto mesto za kuglaše Kragujevca u Kupu NBC federacije

Kuglasi KragujevacOvog vikenda nisu odigrani mečevi 6. kola Super lige Srbije za kuglaše, zbog toga što su srpski klubovi u toku protekle nedelje učestvovali u evropskim takmičenjema. Među srpskim predstavnicima u evro-kupovima našli su se i kuglaši Kragujevca, koji su zauzeli 16. mesto u Kupu NBC federacije, održanom u nemačkom gradu Štraubingu.

Ekipa Kragujevca, koju su činili Aleksandar Milinković, Vlada Đorđević, Dragoslav Vuksanović, Marko Marinković, Milan Tojagić i Darko Marković, oborila je ukupno 3.442  čunja, što im je donelo 16. mesto u konkurenciji 24 ekipe. Najuspešniji takmičar iz redova kragujevačkog tima bio je Aleksandar Milinković, koji je oborio 623 čunja.

Aleksandar Milinković na stazama u ŠtraubinguAleksandar Milinković na stazama u Štraubingu

Inače, u ovogodišnjem Kupu NBC federacije trijumfovao je mađarski Repcelaki, predvođen sjajnim Levanteom Kakukom koji je zabeležio sjajan rezultat od 720 oborenih čunjeva. Mađari su u finalu savladali slovenački Konstruktor iz Maribora sa ubedljvih 7:1 (3.977:3.767), dok je u borbi za treće mesto nemački Švabzberg bio bolji od austrijskog Union Arta sa 5:3 (3.483:3.420).

U Kupu NBC federacije učestvovao je i novosadski Radnički. Novosađani su zauzeli 13. mesto sa 3.468 oborenih čunjeva.

Najuspešniji srpski tim u evropskim kupovima bio je naravno Beograd, koji je osvojio bronzanu medalju na Svetskom kupu u Bozenu.