Sa „Begluka“ se vidi sunce (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog se ne predaju i današnjom pobedom u Užicu, protiv domaće Slobode sa 2:0 (1:0), došli su do jako bitna tri boda u borbi za opstanak.

Kada se na to nadoveže i poraz Novog Pazara u Ivanjici, jasno je da Kragujevčani imaju realne šanse da zadrže superligaški status.

No, krenimo redom.

Početak meča je protekao u ispitivanju snaga.

U 8. minutu je pokušao Ranđelović, ali je Otašević uspešno intervenisao ispred najboljeg strelca Slobode.

U 16.minutu beležimo prvi pokušaj igrača Radničkog, kada su Beljić i Milošković pokušali da ugroze gol Rankovća, ali bez uspeha.

A onda, kao grom iz vedra neba, Radnički stiže do vođstva. Milošković je prošao po desnoj strani, uposlio Kovačevića, koji je sa ivice šesnaesterca pogodio mrežu domaćina – 1:0 za Radnički.

Posle primljenog gola, domaći počinju da igraju nervozno i rastrzano.

U 41. minutu Ranđelović je testirao Čančarevića, ali je golman Radničkog bio na visini zadatka.

Na samom kraju prvog poluvremena, odlična šansa za Radnički da duplira vođstvo, ali se Svojić spetljao u izglednoj situaciji.

U drugo poluvreme Kragujevčani ulaze sa željom da obezbede trijumf i što pre stignu do gola. Igra se uglavnom na polovini Užičana, koji i dalje ne mogu da se povežu.

Terenska inicijativa Radničkog konačno se isplatila u 65. minutu, kada je Beljić sjajno prošao pored nekoliko igrača Slobode, asistirao Stanimiru Miloškoviću, kome nije bilo teško da sa dva metra ubaci loptu u mrežu.

Navijači Slobode u tim trenucima reaguju burno i vređaju trenera Stamenkovića.

U samom finišu meča Sloboda dodaje malo gas, ali bez konkretnog učinka.

Velika tri boda za Kragujevčane, koji su se sada izjednačili po broju bodova sa Pazarcima i u poslednja dva meča odlučuju o svojoj sudbini.

Sloboda Point – Radnički 1923 0:2 (0:1)