Revijalni susret EX-YU zvezda na „Čika Dači“ (FOTO)

EX-YU-ZVEZDE-3
Zajednički snimak EX-YU zvezda pre početka današnjeg susreta na “Čika Dači“

Posle 32 godine nekada fudbalski znanci sa prostora bivše Jugoslavije okupili su se danas u Kragujevcu i na stadionu „Čika Dača“ odigrali revijalni susret dva puta po 30 minuta, a u „trećem poluvremenu“ na zajedničkoj večeri uz iće i piće nastavili druženje u restoranu „Balkan“ i osvežili sećanja sa sportskih terena sedamdesetih i osamdesetih godina.

U organizaciji domaćina susreta Dušana Simića, nekadašnjeg igrača Radničkog i sarajevskog Železničara i podršku Milenka Marjanovića okupilo se danas oko 40 bivših fudbalskih asova nekadašnje velike Jugoslavije, kojima su se pridružili kao specijalni gosti bokseri Mirko Puzović i Tadija Kačar.

Nevreme pre početka utakmice nije pomutilo raspoloženje prisutnih, koje je pozdravio domaćin ovog neobičnog i retkog susreta, a u ime Skupštine grada Nikola Urošević, pomoćnik gradonačelnika za sport i uručio prigoodne poklone koji će ih podsećati na boravak u Kragujevcu.

EX-YU-ZVEZDE-2Sa današnje revijalne utakmice na „Čika Dača“ u kojoj su „beli“ bili uspešniji

Iako rezultat nije bio u prvom planu, na stadionu su se pojavile dve ekipe nekadašnjih EX-YU zvezda. „Beli“ koje je predvodio trener Radmilo Ivančević bila je efikasnija za jedan gol i pobedila „crvene“, koje je selektirao Stojadin Šole Petrović  sa 3:2. Dva pogotka za ekipu „belih“ u prvom poluvremenu postigli su: Kragujevčani Neško Milovanović i Nikodije Tatović,  a u drugom delu  jedan i Milovan Ćirković iz čačanskog Borca. Na 3:1 smanjio je Stojadin Šole Petrović, koji je predvodio ekipu „crvenih“, a posle lepe akcije u listu strelaca upisao se i Vlada Jocić nekadašnji igrač niškog Radničkog  i ublažio poraz svoje ekipe na 2:3.

U 45. minutu poznati golman Saša Stevanović, nekadašnji igrač Radničkog, a doskora direktor mađaskog Đera, odbranio je penal, koji je za „crvene“ izveo Tadija Kačar, pa je susret završen pobedom „belih“ sa 3:2.

EX-YU-ZVEZDESrdačan pozdrav sportskih prijatelja posle revijalnog susreta sa željom da se ponovo sastanu

Po završetku susreta, koji je protekao u fer i korektnoj atmosveri srdačno su se pozdravili stari sporski prijatelji sa zelenih terena sa željom da se ponovo sastanu na nekom drugom mestu, pored održavanja veze na društvenim mrežama. Druženje nekadašnjih fudbalera EX-YU nastavljeno je u poznatom kragujevačkom restoranu „Balkan“ do duboko u noći. Tako su ovi sportisti, kojima je fudbal i u podmaklim godinama ostao u srcu, ispisali još jednu dirljivu, ali divnu stranicu  sećanja na davne sedamdesete – osamdesete godine.

EX YU „Beli“ – EX-YU „Crveni“ 3:2 (2:0)

Stadion: „Čika Dača“.
Gledalaca: 150.
Sudija: Sava Avramović (Beograd).
Pomoćnici: Radomir Ćirilović, Milan Đorđević (obojica iz Kragujevca).
Strelci: Milovanović u 4, Tatović 8. i Ćirković u 32 za „bele“, a S. Petrović u 42 i Jocić u 49. minutu za „crvene“.

„BELI“: Mešković, Gudžulić, Milovanović, Plećević, Kiković, Puzović, Ćirković, Veselinović, Brkić, Tatović, Palčić. Igrali su još: D. Simić, M. Simić, Despotović.

„CRVENI“: Simović, S. Petrović, D. Petrović, Đorđević, Stoiljković, Pešić, Cekić, Jocić, Čarapić, Zoraja, Kačar. Igrali još: Krnjinac, Kovačev.