Resničani na Bubnju pali u prvom poluvremenu

Podmlađeni tim Šumadije 1903 zabeležio je i drugu pobedu pred svojim navijačima. Klub sa Bubnja je u 3. kolu Šumadijskeo-raške zone golovima Miloša Đorđevića pobedio Budućnost iz Resnika sa 2:0 (2:0). Vodojaža u nedelju od 16 časova i 30 minuta dočekuje Polet iz Ratine, a istom terminu Korićani će ugostiti ekipu Reala iz Podunavaca.

Mladi tim Šumadije 1903 postigao je dva gola, a mogao je i ubedljivije da pobedi
Resničane

U lepršavoj, ali i borbenoj igri sa dosta lepih akcija, posebno u prvom delu susreta, ekipa Šumadije 1903 opravdala je epitet favorita i identičnim rezultatom kao i protiv Zvečana na premijeri – 2:0, savladala je danas na Bubnju novajliju u ligi, Budućnost iz Resnika. Iskusnija, ali fizički slabije pripremljena gostujuća ekipa orijentisala se uglavnom na odbranu svog gola i dugim loptama pokušavala je da ugorzi protivnika, ali na kraju nije uspela da izbegne treći poraz u ovoj sezoni.

Susret je odlučen u finišu prvog poluvremena, kada je domaćin bolju igru krunisao sa dva pogotka. Naime, od početka utakmice podmlađeni tim sa Bubnja diktirao je tempo igre i stvarao šanse, uz sigurnu igru u odbrani, tako da golman Radosavljević nije imao mnogo posla.

U osmom minutu mladi Rejman nije se snašao u duelu sa golmanom gostiju Milutinovićem posle centaršuta Nenadića sa leve strane. Dva minuta Đorđević je jako šutirao sa 16 metara, a odbijenu loptu od golmana odbrana Resničana je izbacila u korner i sprečila vođstvo domaćina. U 13. minutu Nenadić je uputio pravu „bombu“  sa 25 metara, ali je golman gostiju uspeo da spreči pogodak.

U pravoj opsadi gola Budućnosti, novu šansu nije iskoristio Đorđević u 20. minutu, kada je sa ivice peterca umesto mreže pogodio golmana. Gol gostiju visio je u vazduhu i samo se postavljalo pitanje kada će se mreža Resničana zatresti. U 36. minutu i štoper Živanović je oprobao svoj udarac sa oko 30 metara, ali je golman Milutinović paradom uspeo da loptu izbaci u korner.

Ipak, dva minuta kasnije Šumadija 1903 je došla do toliko priželjkivanog gola. Iz gužve pred golom šutirao je Đorđević, lopta je pogodila stativu i ponovo došla do snalažljivog napadača domaćina, koji je iz drugog pokušaja bio precizniji i pogodio desni gornji ugao golmana Milutinovića.

Ovaj pogodak uneo je nervozu među igrače Budućnosti iz Resnika i izbacio ih iz takta. To se videlo po golmanu koji je samo dva minuta nakon vodećeg gola Šumadije, napravio kardinalnu grešku koja je skupo koštala njegov tim. Prilikom pokušaja da degažira loptu, Milutinović je pogrešio, što je iskoristio Đorđević i svojim drugim pogotkom povećao prednost svoje ekipe na 2:0.

Miloš Đorđević sa dva pogotka u prvom poluvremenu obezbedio pobedu zonašu sa Bubnja

Posle odmora očekivalo se da igrači domaćina nastave u istom ritmu i postignu još neki gol. Međutim, i pored insistiranja trenera Vasića da njegovi izabranici nastave svoju brzu i lepršavu igru, to se nije desilo. Igrači Šumadije 1903, valjda zadovoljni rezultatom, igrali su opuštenije, u brzini grešili i dopuštali su gostima da preuzmu inicijativu, pa je odbrana domaćeg tima imala više posla.

U 55. minutu Lepović je imao šansu da smanji prednost zonaša sa Bubnja, ali je sa ivice petrca poslao loptu pored gola. Pet minuta kasnije bek gostiju umalo je zateresao mrežu svog tima prilikom vraćanja lopte svom golamanu.

Tek u 63. minutu golman Radosavljević dobio je priliku da pokaže svoje kvalitete. Iz prekida šutirao je precizno Vasiljević, ali je novi golman Šumadije 1903 paradom uspeo da sačuva svoju mrežu. U 65. minutu trener domaće ekipe Vasić zamenio je dvostrukog strelca Đorđevića i od tada se dobio utisak da je prestala opasnost po gol Resničana.

Fudbaleri Budućnosti ohrabreni bodrenjem grupe svojih navijača davali su maksimum na terenu u želji da postignu gol i eventualno izbegnu treći poraz u nizu, ali je odbrana domaćeg tima bila sigurna i na drugoj uzatopnoj utakmici pred svojim navijačima nije primila gol.

Fudbaleri Budućnosti se „probudili“ posle odmora, ali nisu uspeli da ostanu neporaženi na Bubnju

ŠUMADIJA 1903 – BUDUĆNOST (R) 2:0 (2:0)

Stadion: Bubanj.
Gledalaca: 150.
Sudija: Filip Petronijević (Kragujevac).
Pomoćnici: Veljko Stanojević, Marko Petrović (obojica iz Kragujevca).
Strelac: Đorđević u 38. i 40. minutu.
Žuti kartoni: Nenadić (Šumadija 1903), Janićijević, Milosavljević, Beloica (Budućnost)

ŠUMADIJA 1903: Radosavljević, Jakovljević, Božovć, Vranić, Živanović, Kočanović, Rejman (od 70. Riznić), Šapić, Savić, Đorđević (od 65. Krstić), Nenadić (od 80. Matović).

BUDUĆNOST: Milutinović, Pavlović, Đaković (od 46. Dragutinović),Janićijević, Lepović, Milosavljević, Beloica, Nikolić (od 60. Trifunović), Kostić, Brdar, Vasiljević

Ovom pobedom ekipa zonaša sa Bubnja napravila je skok na tabeli i trenutno je na drugoj poziciji sa sedam bodova. Na vodećoj poziciji osamila se Gruža, koja je pobedila Omladinca iz Novog Sela sa 2:1. U trećem današnjem susretu Novi Pazar 1928 i Goč iz Vrnjačke Banje igrali su nerešeno 2:2.

Ekipa Vodojaže ima šansu da se bodovno izjednači sa Gružanima, pa i vrati na prvo mesto, ukoliko sutra na svom terenu pobedi Polet iz Ratine. Korićani posle poraza u Novom Selu imaće „popravni“ pred svojim navijačima protiv Reala iz Podunavaca.

U četvrtom kolu Šumadijsko-raške zone Šumadija je gost Radnika u Ušću, Korićani odlaze u goste Rasu iz Novog Pazara, a Vodojaža je ponovo domaćin i dočekuje Novi Pazar 1928.