Remorkeri nastavljaju potop !

Vaterpolisti Radničkog nastavljaju sa ubedljivim pobedama u Kupu Evrope. U gostima, ubedljivo nadigrana i pobeđena ekipa  Mataro 17:9 (2:3, 2:6, 1:3, 4:5). Krupnim koracima ka polufinalu.

U bazenu je blistao Vanja Udovičić sa četiri gola, dok su po jedan manje postigli Đorđe Bašić, Boris Zloković i Filip Filipović.

Nakon izjednačenog uvoda i rezultatskog egala u prvoj deonici, Kragujevčani prave razliku u drugih osam minuta i odlaze na velikih pet golova prednosti. U drugom poluvremenu, Kragujevčani su nastavili da sipaju iz svih pozicija i došli i do devet golova plusa.

Šef stručnog štaba Kragujevčana, Dejan Udovičić bio je zadovoljan pobedom, ali mu je zasmetao veliki broj primljenih pogodaka.

„Ovom ubedljivom pobedom smo praktično izborili plasman u polufinale. Na momente se videlo da nismo navikli na igru na otvorenom bazenu, što je možda uticalo da primimo ovoliko golova, ali sam zadovoljan ostvarenim rezultatom. U revanšu ćemo pokušati da primimo što manje golova“, rekao je Udovičić.

U šampionatu Srbije „đavoli“ su bez poraza, a ista situacija je i u Evropi.

Mataro – Radnički 9:17 (2:3, 2:6, 1:3, 4:5)