Realizacija – stara boljka „Đavola“

fk-radnicki-napredak

Fudbaleri Radničkog 1923 danas su odigrali i drugu kontrolnu utakmicu u pauzi između dva prvenstvena kola. Na stadionu “Čika Dača“ Kragujevčani su poraženi od kruševačkog Napretka 0:1 (0:0), golom u samom finišu susreta.

Šef stručnog štaba Radničkog 1923 na današnjoj utakmici imao je priliku da proveri 23 fudbalera. Kragujevčani su i na današnjem susretu pokazali svoju staru boljku, koja ih muči od početka sezone, a to je slaba realizacija. “Đavoli“ su napadali, ali za 90 minuta nisu stvorili pravu priliku za gol. Promašivali su Arsić, Ćulum, Nikola Kovačević..

U 78. minutu sudija Bojan Nikolić pokazao je Terziću drugi žuti karton, pa je fudbaler Radničkog morao u svlačionicu. Prednost igrača više Kruševljani su iskoristili u 85. minutu. Gobeljić je ubacio loptu u šesnaesterac,  a rezervista Stevan Luković utrčao između dva odbrambena igrača Radničkog i savladao Trifunovića.

Neško Milovanović imaće jos nedelju dana da reši neke očigledne probleme u igri „Đavola“, jer naredne subote na „Čika Daču“ stiže aktuelni šampion Srbije, beogradska Crvene zvezda.

Radnički 1923 – Napredak 0:1 (0:0)

Stadion: “Čika Dača“
Sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac)
Strelac: 0:1 Luković u 85. minutu.
Crveni karton: Terzić u 78. minutu.

RADNIČKI 1923: Đorđević, Krneta, Jović, Kudžoe, Rnić, Ćulum, Vidić, Perović, Vusljanin, Janković, S. Kovačević (Rosić). Drugo poluvreme: Trifunović, Osei, Terzić, Jašić, Bubanja, N. Kovačević, Arsić, Vidović, Tiodorović, Milovanović. Trener: Neško Milovanović.

NAPREDAK: Z. Popović, Urošević, Frimpong, M’ Bođ, Cvetković, Gobeljić, Stanojević, Bajić, Lazić, N. Popović, Božović. Drugo poluvreme: Janković, Luković, Paunović, Belošević, Petrović. Trener: Saša Štrbac.