Radnički uzeo bod u Ivanjici

Fudbaleri Radničkog 1923 igrali su nerešeno 1:1 protiv Javora u Ivanjici, u utakmici 13. kola Jelen Super Lige. Gol vredan boda za Kragujevčane postigao je Vladimir Bubanja u 56. minutu susreta.

Do prednosti prvi su stigli domaći igrači. Miloš Docić neometan je uspeo da šutira sa nekih 18 metara i pogodi Čančarevićev gol, pa je Javor već u 13. minutu poveo sa 1:0.

Tek što se krenulo sa centra Lazar Rosić i Željko Đokić grubim startovima su pokušali da se obračunaju, a sudija Glođović je obojici pokazao crvene kartone, pa su i jedna i druga ekipa do kraja susreta ostala sa igračem manje na terenu.

Usledio je potom period igre koji je pripao Ivanjičanima, ali je golman Kragujevčana bio siguran u nekoliko navrata. Oslobodio se Radnički pritiska domaćina i krenuo da stvara prilike. Najbolju je u 37. minutu propustio kapiten Spalević, ali je lopta posle njegovog udarca pogodila stativu.

U finišu prvog poluvremena gosti su imali sreće, pošto je Stojaković sa 20 metara pogodio prečku.

Do izjednačenja Radnički je stigao u 56. minutu igre nakon izvedenog kornera. U šesnaestercu Javora najbolje se snašao Vladimir Bubanja, koji je uspeo da zatrese mrežu golmana Matovića i donese radost gostujućim navijačima.

U 68. minutu beležimo priliku Radivojevića, koji je pogodio prečku gola Kragujevčana. Posle ove prilike igra se uglavnom vodila između dva šesnaesterca.

Dva minuta pre kraja, oporavljeni Kovačević našao se na pravom mestu u svom kaznenom prostoru kada je izbacio loptu sa same gol linije, čime je spasio siguran pogodak. Do kraja susreta nije bilo većih prilika, pa je ostalo 1:1, baš kao i prošle sezone “kraj Moravice“.

Posle 13. kola Radnički je ostao na četrnaestom mestu. Sada  ima 14 bodova i nalazi se samo ispred Donjeg Srema i Rada koji su sakupili po 10. Narednog vikenda Kragujevčane očekuje još jedna važna utakmica, ujedno i derbi protiv Novog Pazara na “Čika Dači“.

Javor – Radnički 1923 1:1 (1:0)

IVANjICA
Stadion kraj Moravice
Glavni sudija: Vlado Glođović
Pomoćnici: Srđan Kaurin, Milan Korajlija
Žuti kartoni: Veselinović (Javor), Pavlović (Radnički 1923)
Crveni kartoni: Đokić (Javor), Rosić (Radnički 1923).
Strelci: 1:0 Docić 13, 1:1 Bubanja u 56. minutu.

JAVOR: Matović, Đorđević, Milović, Ž. Đokić, Miletić, J. Đokić, Docić (od 60. minuta Alempijević), Veselinović (od 88. Gafurov), Stojaković, Radivojević, Dražić (od 73. Ivković).

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović, Rosić, Bubanja, Marić, Kovačević, Simović (od 90. Andrić), Petronijević (od 46. minuta Nedović ), Beljić, Krivokapić, Spalević.