Radnički ugostio Selekciju FSRZS na „Čika Dači“

fk-radnicki-fszs
Fudbaleri Radničkog (plavi dresovi) i Selekcije FSRZS pred današnji susret na „Čika Dači“

Kragujevački prvoligaš Radnički 1923  sa kombinovanim timom igrača sa manjom minutažom, omladinaca i kadeta bio je danas na stadionu „Čika Dača“ sparing-partner Selekciji Fudbalskog saveza Regiona Zapadne Srbije, koja će se boriti na turniru 7. juna za amaterskog prvaka Srbije sa selekcijama FSR istočne Srbije, Vojvodine i Beograda. Pobednik od ove četiri selekcije predstavljaće Srbiju u oktobru u Rumuniji na amaterskom prvenstvu Evrope.

Ekipa FSRZ, koju su selektirali Slaviša Kovačević, trener Karađorđa iz Topole i Miroslav Stakić, trener Gruže, sastavljena od iskusnih igrača srpskoligaških klubova „Zapada“, među kojima je bio samo jedan zonski igrač Goran Savić iz Gruže pobedila je sa 4:0 kombinovani tim Radničkog 1923, koji je vodio je Milan Živković, pomoćnik šefa stručnog štaba kragujevačkog prvoligaša, pojačan još trojicom igrača Šumadije 1903 i Vidićem i Matanovićem, koji treniraju u kragujevačkom prvoligašu.

Iskusnija Selekcija „Zapada“ lako je savladala podmlađeni tim Radničkog 1923, koji je u svom sastavu imao osam igrača koji su povremeno nastupali za prvi tim kragujevačkog prvoligaša. Posle dva propuštena „zicera“ na početku utakmice, koje nisu iskoristili Veljko Plazinić  i Krsta Đorđević, seriju pogodaka Selekcije FSRZS otvorio je Vladimir Ćirović u 18. minutu udarcem iskosa sa leve strane. U 27. minutu odlično je šutirao Petar Gavrović, ali je golman „Zapada“ Borivoje Rumenić uspeo loptu ispod prečke da prebaci u korner. Na 2:0 povisio je Plazinić preciznim udarcem sa leve strane u finišu prvog poluvremena.

Selekcija FSRZS u nastavku utakmice posle odmora postigla je još dva pogotka, sredinom drugog poluvremena. U 63. minutu posle kornera Igor Veljović najbolje se snašao pred golom Radničkog 1923 i glavom povećao rezultat na 3:0. Konačan rezultat samo četiri minuta kasnije postavio je Krsta Đorđević, posle akcije preko leve strane.

Kombinovani tim Radničkog 1923 prvi put u ovom sastavu bio je dobar sparing-partner, ali nije uspeo da postigne pogodak.

RADNIČKI 1923 (kombinovani tim) – SELEKCIJA FSRZS 0:4 (0:2)

Stadion: „Čika Dača“.
Gledalaca: 50.
Sudija: Uroš Vuković.
Pomoćnici: Nikola Vučinić, Nikola Đorović (svi iz Kragujevca).
Strelci: Ćirović u 18, Plazinić u 42, Veljović u 63. i K. Đorđević u 67. minutu.

RADNIČKI 1923 (kombinovani tim): Đorđević, Miletić, Kojić, Nikolić, Vasojević, Urošević, Matanović, Arsenijević, Nedeljković, Gavrović, Vidić. Igrali su još: Raičević, Cvetanović, Todorović, Ilić, Aleksijević, Vasiljević, Jovanović.

SELEKCIJA FSRZS: Rumenić ( Sloga Požega), Gajić (Jedinstvo Ub), Veljović, Knežević, Luković (Polet Ljubić), Kačarević (Karađorđe Topola), Simić (Železničar Lajkovac), Ćirović, Plazinić (Sloga Požega), K. Đorđević  (Mokra gora Zubin Potok), P. Đorđević (Šumadija 1903). Igrali su još: Jovanović (Jedinstvo Ub), Radenković i Đ. Đorđević (Karađorđe Topola), Anđelković (Mokra gora), Savić (Gruža), Gligić i Jezdimirović (Jedinstvo Putevi Užice).

Ovo je bio prvi od dva selektivna susreta srpskoligaša „Zapada“. Drugi susret, kako nas je obavestio Rade Popović, generalni sekretara FS Regiona zapadne Srbije održaće se na Zlatiboru, posle kojeg će selektor Slaviša Kovačević odrediti ekipu koja će predstavljati ovaj region na turniru za amaterskog prvaka Srbije. Na prethodnom turniru održanom pre dve godine Selekcija „Zapada“ u finalu je izgubila od Beograda, koji je predstavljao Srbiju na amaterskom prvenstvu Evrope.