Radnički u finalu plej-ofa

Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca plasirali su se u finale prvenstva Srbije pošto su u subotu na Banjici savladali Partizan sa 9:6 (2:2, 2:4, 1:1, 1:2), i tako rešili polufinalnu seriju sa 2:0.

U finalu će se, kao i prošle sezone, Kragujevčani boriti sa Crvenom zvezdom koja je bila bolja od Vojvodine, a pehar će podići tim koji prvi stigne do tri pobede. Beograđani imaju prednost domaćeg terena u seriji pošto su regularni deo šampionata završili kao prvoplasirani. Nakon pobede u Kragujevcu pre sedam dana od 12:8 Radnički je pokazao i u revanšu da je trenutno kvalitetniji tim od crno-belih, pošto je savladao rivala i sedmi put u sezoni. Iskusni Aleksandar Ćirić i Srđan Vuksanović postigli su po dva gola za goste dok je u redovima crno-belih dvostruki strelac bio Nikola Dedović. Trener pobednika Uroš Stevanović bio je zadovoljan nakon meča i istakao je da je njegov tim opravdao ulogu favorita.

„Bili smo favoriti pred utakmicu i to smo opravdali. Publika koja je došla na Banjicu imala je priliku da uživa u lepoj pretstavi, bilo je lepih akcija, dobrih odbrana i golova. Sa Partizanove strane videli smo budućnost srpskog vaterpola, a mi smo dokazali da imamo kvalitet za finale“, rekao je Stevanović koji je do prošle sezone bio deo stručnog štaba Partizana.

On je iskoristio priliku i da se zahvali rivalima i poželi im da se sretnu i osmi put u sezoni, i to u finalu Lige šampiona.

„Iskoristio bi priliku da se zahvalim Vladi Vujasinoviću i Partizanu koji nas je ugostio ovde cele protekle nedelje. Žalim im puno uspeha i nadam se da ćemo se sresti u polufinalu Lige šampiona u Barseloni“, kazao je Stevanović.

Strateg mladog tima crno-belih Vujasinović i pored poraza bio je zadovoljan nastupom svoje ekipe i istakao da su igrači prikazali ono što je od njih očekivao.

„Mislim da je način na koji smo ušli u ovu utakmicu i igrali je onaj kome težimo. Moja želja je bila da pružimo ovaj nivo igre i too je ono što smo mi trebali i želeli da uradimo. Ostalo nije bilo do nas, Radnički je zasluženo prošao u finale, a ne bi valjalo da smo im mi to poklonili“, ocenio je Vujasinović.

Meč je obeležio povratak u Partizan golmana Slobodana Sora koji je bio odličan u prvoj četvrtini, što su njegovi igrači iskoristili da nametnu tempo igre i kontrolišu rezultat. Zahvaljujći dobroj realizaciji igrača više crno-beli su vodili 1:0, i 2:1, a u poslednjim sekundama prve četvrtine nekon sjajne asistencije kapitena Filipa Filipovića Vedran Ćirković je uspeo da izjednači.

Nakon boljeg starta domaćih gosti su uspeli da preuzmu inicijativu i u efikasnoj drugoj četvrtini stignu prvi put do vođstva. Filipović je pogodio iz peterca nakon faula nad Borisom Zlokovićem, ali su domaći brzo uzvratili i preokrenuli preko Đorđa Tanaskovića i Dedovića. Tada je nakon mini serije Partizana uzvratio Radnički i sa tri gola uspeo da stekne zančajno vođstvo.