Radnički stigao do gola, ali ne i do boda (VIDEO)

fk-radnicki-1923-2014

Fudbaleri Radničkog 1923 pretrpeli su deveti poraz u Jelen Super ligi, pošto su danas, u okviru 14. kola, izgubili u Jagodini od istoimenog domaćina sa 1:2 (0:2). Pobednik utakmice bio je rešen već nakon prvih 45 minuta, a sve što su „Đavoli“ uspeli da urade do kraja meča, to je da postignu počasni pogodak u 69. minutu.

Na današnjem meču u Jagodni viđena su dva potpuno suprotna lica Kragujevčana. U prvom poluvremenu četa Neška Milovanovića ostavila je bled utisak, da bi u drugih 45 minuta, pogotovo nakon gola Dragana Milovanovića, tim sa „Čika Dače“ zaigrao znatno angažovanije.

Neško Milovanović se, baš kao i u meču sa Crvenom zvezdom proteklog vikenda, odlučio za pojačanu sredinu terena, a ponovo je najistureniji u špicu napada bio Dragan Milovanović. Radnički je konačno uspeo da prekine golgeterski post, ali nažalost, to nije bilo dovoljno da se osvoji bar jedan bod.

Prvi pokušaj na meču imao je Dušan Martinović u 5. minutu, ali je to bio lak plen za Trifunovića. Odmah potom odlična šansa i za Šušnjara, nakon odličnog centaršuta sa leve strane. Radnički je imao sreću, pošto je lopta prohujala pored stative.

Već treću šansu na meču, domaćin uspeva da pretvori u gol. Igrao se 9. minut kada popularni „Ćurani“ izveli efektnu akciju iz tri poteza, sve „iz prve“, koju preciznim udarcem završava Dušan Martinović – 1:0 za Jagodince.

U 23. minutu moglo je da bude već 2:0 za domaće. Opet jedna dobra akcija po levoj strani, dobar centaršut Lepovića ka Jovančiću, a Žarko Trifunović krajnjim naporom zaustavlja pokušaj napadača Jagodine i spašava svoj tim.

U 38. minutu meča Jagodinci dupliraju svoje vođstvo. Bila je to preslikana akcija iz 23. minuta. Ponovo je Lepović idealno centrirao sa leve strane, a Šušnjar bio usamljen u kaznenom prostoru Radničkog i veoma lako glavom sproveo loptu u mrežu.

Tek što je krenulo drugo poluvreme, domaćin propušta još jednu kolosalnu priliku. Centrirao je Jovančić, na drugoj stativi usamljen bio Vuk Mitošević, ali je vezni igrač „Ćurana“ loše zahvatio loptu glavom.

U 57. minutu slobodan udarac za Jagodinu izveo je Cvetković. Bila je to dobro nabačena lopta u srce kaznenog prostora Radničkog, gde je najviši u skoku bio Mihajlović, ali je lopta završila preko gola.

Tri minuta kasnije odlično izvedena kontra Jagodinaca po desnoj strani. Lopta je došla do Mitoševića, koji pogađa stativu. Opet dosta sreće za Kragujevčane.

Sve te promašene šanse domaćina, kaznio je Radnički u 69. minutu preko Dragana Milovanovića, ali velike zasluge za taj gol pripadaju Irfanu Vusljaninu, koji je nekoliko trenutaka po ulasku u igru pokazao kakav je majstor. On je najpre oduzeo loptu Mihajloviću, a onda fantastičnim driblingom „zalomio“ tri igrača Jagodine i asistirao Milovanoviću, kome nije bilo teško da zatrese mrežu. Ovaj gol je izazvao opšte oduševljenje među stotinak navijača Radničkog, popularnih „Đavola“, koji su doputovali u Jagodinu da podrže svoje ljubimce.

Tri minuta kasnije zapretio je Cvetković iz slobodnjaka, ali se ponovo Trifunović istakao lepom paradom.

Radnički je posle datog gola zaigrao nešto bolje. Najbolju priliku da dođu do izjednačenja Kragujevčani su propustili u 84. minutu, kada je Vusljanin loše šutirao nakon odlične akcije Kovačevića i Milovanovića, tako da je na kraju ostalo 2:1 za domaće.

Nakon ovog meča Kragujevčani i dalje zauzimaju poslednje mesto na tabeli sa 7 osvojenih bodova.

Radnički će narednog vikenda na svom „Čika Dači“ ugostiti novosadsku Vojvodinu, u poslednjoj utakmici pred zimsku pauzu.

Jagodina – Radnički 1923 2:1 (2:0)