Radnički slavio u derbiju sa Zvezdom

U prelepoj atmosferi zatvorenog bazena Sportskog centra „Park“, Radnički Kon Tiki je slavio u prvom ovosezonskom derbiju sa najvećim rivalom za titulu, beogradskom Crvenom zvezdom, rezultatom 8:7.

Pobeda Kragujevčana mogla je da bude i daleko ubedljivija, jer su u poslednju četvrtinu ušli sa čak pet golova „viška“, ali su se tada probudili Beograđani i rešili četvrti period u svoju korist sa 5:1.

Već na startu drugog perioda iskusni Aleksandar Ćirić doneo je svom timu tri gola prednosti, sa igračem više, ali je na drugoj strani iz iste situacije Rađen postigao prvi gol za „crveno-bele“ – 3:1. Međutim, Kragujevčani su uspeli da sačuvaju „plus tri“ do odlaska na odmor. Najpre je Boris Zloković matirao Denisa Šefika iz kontre, a posle gola Mana sa igračem više, Filip Filipović je zatresao mrežu maestralnom žabicom, sekund pre kraja poluvremena – 5:2.

Po povratku sa odmora sjajni Ćirić dva puta je koristio brojčanu prednost, pa je njegov tim u poslednju četvrtinu ušao sa pet golova prednosti – 7:2.

Međutim, tada su se probudili gosti i serijom 4:0 prišli na gol zaostatka u finišu meča, ali je bilo prekasno da se bilo šta uradi.

Kragujevčane je predvodio iskusni Aleksandar Ćirić sa tri gola, dok je Boris Zloković postigao dva. Na drugoj strani, nijedan igrač se nije više od jednog puta upisao u strelce.

Iskusni golman Crvene zvezde, Denis Šefik, bio je zadovoljan na kraju, jer je njegov tim mogao mnogo gore da prođe.

Radnički je sa mnogo većom željom ušao u meč. Mi smo malo bili okrenuti sledećem, u Superkupu, što je moglo mnogo više da nas košta. Na kraju, ostvarili smo fenomenalan rezultat, bez obzira što smo izgubili, jer taj poraz mogao da bude i sa četiri-pet razlike. Radnički bi tako osigurao prvo mesto, jer teško da bismo to mogli da nadomestimo u revanšu. Imamo dosta oscilacija u igri, dok je Radnički ove sezone konstantno dobar i čestitam im na zasluženoj pobedi – rekao je Šefik.

Sa druge strane strateg Kragujevčana, Dejan Jovović, podvukao je da je Zvezda u poslednjoj deonici pokazala koliko može.

Bili smo odlični tokom prve tri četvrtine, ali u poslednjoj nismo uspeli to da ponovimo. Zvezda je pokazala da je velika ekipa, koja ide do kraja, što nam je velika pouka za naredne utakmice koje nas očekuju, a prvenstveno ovu u Superkupu Evrope.  Nadam se da ćemo ovakvo fer i korektno suđenje, kakvo su crveno-beli imali, imati i mi u Beogradu – istakao je Jovović.

Radnički Kon Tiki – Crvena zvezda 8:7 (2:0, 3:2, 2:0, 1:5)

Zatvoreni bazen Sportskog centra „Park“.
Gledalaca: 900.
Sudije: Stefanović i Ragač (obojica iz Beograda).
Igrač više: Radnički 8(3), Crvena zvezda 13(4).
Dva igrača više: Radnički 1(1).

RADNIČKI: Radić (12 odbrana), Burić 1, B. Popović, Šormaz, Gak, Miličić, Ćirić 3, Basara 1, Zloković 2, F. Filipović 1, Marković, Đ. Filipović, S. Popović, Ćirković. Trener: Jovović.

CRVENA ZVEZDA:  Šefik (9 odbrana), S. Rašović, Rađen 1, Ivošević, Kljajević 1, Vukčević, Avramović, V. Rašović 1, Ranđelović 1, Vapenski 1, Prlainović 1, Man 1, Draksimović, Milićević. Trener: Savić.