Radnički siguran na startu trećeg turnira Regionalne lige

Vaterpolisti Radničkog uspešno su otvorili treći turnir Regionalne lige, pobedom nad domaćom ekipom Šapca, rezultatom 9:6.

Posle uvodnog vođstva Šapčana sa igračem više preko Kristijana Šulca, Kragujevčani su odmah odgovorili i preokrenuli na 3:1. Nastavili su Kragujevčani u visokom ritmu, pa su u finišu poluvremena bili i na „plus pet“ (7:2).

Šapčani je u tim trenucima u igri koliko-toliko održavao levoruki Rus Timur Šaikudinov, a sredinom poslednje deonice prišli su na samo dva gola zaostatka posle golova Baraća i Šulca (8:6).

Radnički nije koristio svoje prilike, razbranio je i Kragujevčanin pod kapicom Šapčana, Pavla Gavrilovića, koji je na poluvremenu zamenio Živojinovića. Ipak, sve dileme oko pobednika otklonio je iskusni Miloš Ćuk pogotkom na 72 sekunde pre kraja meča.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Nikola Lukić sa tri gola, a pratili su ga Aleksa Ukropina i Miloš Ćuk sa po dva. Na drugoj strani, Šaikudinov se takođe tri puta upisao u strelce.

Bila je ovo treća ovosezonska pobeda Kragujevčana nad Šapčanima nakon trijumfa u domaćem prvenstvu (11:2) i Kupu Srbije (12:9).

Radnički će se sutra od 20.30 časova u direktnom okršaju za prvo mesto na tabeli sastati sa ekipom Novog Beograda, uz direktan prenos na TV Arena sport 4.

RADNIČKI – ŠABAC 9:6 (3:2, 4:1,1:1, 1:2)

Bazen: SPD Radnički.
Sudije: Robert Tiozo (Split) i Veselin Mišković (Kotor).

RADNIČKI: Pantelić, Branković1, Stanojević, Janković, Ćuk 2, Vico, Ukropina 2, Poznanović, Pljevančić, Radulović 1, Lukić 3, Vrlić, Todorovski, Antić. Trener: Stevanović.

ŠABAC: Živojinović, Maraš, Marković, Repanović, Kopcev, Krug, Barać 1, Tubić, Šulc 2, Stanić, Šakudinov 3, Gavrilović, Toholj. Trener: Ličanin.

Izvor i foto: KVK Radnički