Radnički se revanširao Zvezdi (VIDEO)

U drugom susretu finalne serije plej-ofa Prve A lige Srbije, vaterpolisti Radničkog savladali su se Crvenu zvezdu rezultatom 9:8, u fantastičnom ambijentu krcatih tribina zatvorenog bazena Sportskog centra „Park“, revanširajući se tako Beograđanima za poraz na „Tašmajdanu“ posle produžetaka (10:9).

Zbog isključenja u prethodnom duelu, Dejan Udovičić nije mogao da računa na dva izuzetno važna šrafa u igri, kapitena Vanju Udovičića i hrvatskog reprezentativca Damira Burića, ali ni to nije omelo njegove izabranike da pruže još jednu fantastičnu partiju i u izuzetno uzbudljivom meču stignu do izjednačenja u seriji – 1:1.

Već u prvom napadu svog tima, strelac pobedonosnog gola iz prvog susreta, Boris Vapenski, ponovo je naterao Zdravka Radića da vadi loptu iz mreže, da bi dva minuta kasnije uzvratio odlično raspoloženi Boris Zloković – 1:1. Minut pre kraja prve četvrtineVapenski je doneo Zvezdi novo vođstvo, ali se Vojislav Čupić fantastičnim lobom uz zvuk sirene pobrinuo da timovi na prvi predah odu poravnati – 2:2.

Na startu drugog perioda Viktor Rašović je iskoristio brojčanu prednost, ali je na drugoj strani Zloković ponovo pokazao koliko je majstor i šraubom anulirao zaostatak – 3:3. Već u sledećem napadu u strelce se upisao i Strahinja Rašović, posle čega su Kragujevčani sa tri uzastopna gola preokrenuli na 6:4, što je bila i najveća prednost jednog tima na ovom meču. Seriju je otvorio Filip Filipović sa igračem više, zatim je Ćirić sjajno isplivao kontru i matirao nemoćnog Šefika, da bi potom Boris Popović iz lepo izgrađene pozicije podigao publiku na noge.

Ipak, pred odlazak na poluvreme mladi Strahinja Rašović je iskoristio brojčanu prednost i zadržao rezultatski priključak – 6:5.

Predvođene fenomenalnim golmanima, odbrane su zaigrale agresivnije u trećoj deonici, pa je viđen samo izjednačujući pogodak Save Ranđelovića sa igračem više – 6:6.

Žestoka borba nastavljena je i u poslednjoj četvrtini.Već u prvom minutu Slavko Gak je bio precizan, ali je na drugoj strani Strahinja Rašović vezao dva pogotka i posle duže pauze ponovo doveo „crveno-bele“ u vođstvo – 8:7. Iskusni Boris Zloković izjednačio je rezultat minut i po pre kraja, a gosti su 30 sekundi pre isteka regularnog dela imali šansu za pobedu. Uprkos tajm-autu koji je pozvao Dejan Savić, njegovi izabranici nisu se najbolje snašli, pa je Radić isplivao i presekao pas. U nastavku akcije domaći su stekli brojčanu prednost, posle čega je Slavko Gak stavio tačku na ovaj meč, preciznim pogotkom uz levu stativu Šefikovog gola, tri sekunde pre kraja.

Najefikasniji bio je Strahinja Rašović sa četiri pogotka, dok je na drugoj strani Boris Zloković postigao tri. Zapažene uloge imali su i golmani. Denis Šefik je upisao 13 odbrana, dok je Zdravko Radić zabeležio jednu manje.

Radnički – Crvena zvezda 9:8 (2:2, 4:3, 0:1, 3:2)

Zatvoreni bazen SC „Park“.
Gledalaca: 1.100.
Sudije: Miodrag Stefanović (Beograd) i Željko Ragač (Novi Beograd).
Igrač više: Radnički 11(5), Crvena zvezda 8(4).

RADNIČKI: Radić (12 odbrana), Lazić, Popović 1, Marković, Gak 2, Bašić, Ćirić 1, Čupić 1, Zloković 3, F. Filipović 1, Ćirković, Đ. Filipović.

CRVENA ZVEZDA: Šefik (13 odbrana), S. Rašović 4, Rađen, Ivošević, Milićević, Pijetlović, Stojčić, V. Rašović 1, Ranđelović 1, Vapenski 2, Prlainović, Eškert, Balać.