Radnički se “prošetao“ Berlinom

Vaterpolisti Radničkog savladali su ekipu Špandaua u Berlinu, u meču trećeg kola grupe B Lige šampiona, rezultatom 13:8, pa tako sa maksimalnim učinkom odlaze na kratku pauzu.

Ni to što su na „vrućem“ bazenu „Šeneberg“ bili oslabljeni izostankom Slavka Gaka i povređenih Miloša Korolije i Stefana Popovića, nije omelo izabranike Dejana Jovovića da zavesu na ovu izuzetno uspešnu kalendarsku godinu spuste novim trijumfom.

Prvu deonicu Kragujevčani su rešili u svoju korist minimalnim rezultatom (3:2), a potom su zaigrali još bolje, pa su na poluvreme otišli sa tri gola „viška“ – 6:3.

U nastavku susreta obistinile su se tvrdnje gostiju da je Špandau tipičan predstavnik nemačke škole vaterpola, koji se ne predaje tako lako. Igrali su Nemci borbeno do samog kraja, ali su na drugoj strani Šumadinci bili maksimalno skoncentrisani i ni u jednom trenutku nisu dozvolili da pobeda bude dovedena u pitanje.

Ekipu Radničkog predvodio je sjajni centar Bors Zloković sa pet golova, a uz rame mu je bio kapiten Filip Filipović sa tri. Iskusni Aleksandar Ćirić dodao je dva gola, dok su se po jednom u strelce upisali Popović, Ćirković i Miličić.

Na drugoj strani, trenutno najbolji nemački igrač Moric Ojler pokazao je sa četiri gola koliko je Špandau dobio njegovim povratkom u ekipu.

Posle nove pobede, Radnički je prvi na tabeli sa maksimalnih devet bodova, a u narednom kolu dočekuje rumunsku Oradeu, koja je večeras poražena od beogradskog Partizana, rezultatom 10:4.

Špandau – Radnički Kon Tiki 8:13 (2:3, 1:3, 2:3, 3:4)