Radnički se porazom oprostio od Antalije

U poslednjoj proveri pred povratak u Kragujevac, fudbaleri Radničkog izgubili su danas od slovačkog Tenčina sa 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je mladi nigerijski napadač,  Fanendo Adi u 54. minutu utakmice.

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović, Marić, Tintor, Rosić, I. Petrović, Beljić, Petronijević, Mirić, Milošković, Milovanović.

TENČIN: Volešak (od 46. Šemrinec), Čegli (od 85. Godal), Ramon, Bednarik, Mazan (od 63. Frimel), Lobotka (od 85. Opatovski), Mondek (od 46. Mazan), Holubek (od 46. Baez), Štefanik, Kubik (85. Brigant), Adi (od 77. Villiam).

Nakon utakmice sa Slovacima, trener Dejan Đurđević izveo je drugi tim Radničkog, koji je odmerio snage sa mađarskim Paksijem. Ekipa, koju sa klupe predvodi srpski stručnjak, Tomislav Sivić bila je uspešnija i pobedila je sa 2:1 (2:0), a jedini gol za kragujevački tim na ovom meču postigao je centarfor Zoranović u 80. minutu utakmice.

RADNIČKI 1923: Knežević, Svojić, Simović, Kovačević, S. Petrović, Bubanja, Nedović, Andrić, Zoranović, Đuričković, Varjačić. Igrali su još Trifunović i Otašević.

PAKS: Nemet (od 46′ Černianski), Hefler Tibor, Eger, Fiola, Sabo, Kenives (od 70′ Juhas), Barta, Balo (od 85′ Cinger), Hefler Norbert (od 85′ Pinter), Lazok (od 75′ Han), Epel.

Ovom utakmicom završena je “operacija Antalija“. Radnički je za dve nedelje, koliko je proveo u Turskoj, odigrao 6 utakmica, zabeležio dve pobede, tri poraza i jedan nerešen rezultat.

Kompletna ekspedicija Radničkog sutra se vraća za Kragujevac.