Radnički se „isprsio“ mađarskom Solnoku

Vaterpolisti Radničkog pružili su sjajan otpor mađarskom Solnoku u prvom meču četvrtfinala Kupa Evrope, ali nedovoljno da izbegnu poraz na svom bazenu – 12:14.

Lider šampionata Mađarske i jedan od glavnih favorita za osvajanje Kupa Evrope stigao je u Kragujevac predvođen nekadašnjim srpskim reprezentativcem, a danas uspešnim trenerom Živkom Gocićem, i sa plejadom vrhunskih igrača u bazenu, poput Filipa Filipovića, Duška Pijetlovića, Radomira Drašovića, te golmana Mađarske Viktora Nađa i beka Danijela Angjala.

Na drugoj strani, mlada i talentovana ekipa Radničkog pokazala je da je u stanju da parira najboljim ekipama Starog kontinenta i da joj mečevi ovakvog tipa izuzetno znače na polju sticanja neophodnog iskustva za neke buduće evropske izazove.

Nisu najbolje otvorili utakmicu izabranici Uroša Stevanovića. Filipović je na startu realizovao peterac, da bi potom Pijetlović i Konarik iskoristili situaciju sa igračem više u bazenu – 3:0 za Solnok.

Radnički je na prvi pogodak čekao sve do šestog minuta, kada je Strahinja Rašović bio siguran iz peterca (3:1).

Na startu druge četvrtine domaći se golovima Ukropine vraćaju u meč (3:3), ali Mađari nisu imali nameru da dopuste preokret. Održavali su gol prednosti gotovo do kraja deonice, ali se Strahinja Rašović sa dva gola pobrinuo da se na poluvreme ode sa egalom (6:6).

Kragujevčani su prvi put došli u vođstvo početkom drugog poluvremena, i to sjajnim pogotkom Nikole Lukića sa distance (7:6). Odgovor Solnoka bio je surov i momentalan – serija od četiri vezana pogotka za „plus tri“ (10:7).

Nije se Radnički predavao, pa je pogocima Rašovića i Ukropine došao nadomak izjednačenja (10:9), ali su Mađari potom ponovo iskoristili situaciju sa igračem više i sa dva pogotka Danijela Angjala vratili prednost od tri gola pred ulazak u poslednji kvartal (12:9).

Ni to nije nateralo izabranike Uroša Stevanovića na predaju. Golovima Rašovića i Kruga, Kragujevčani još jednom prilaze na gol zaostatka (12:11), ali baš kao i u prethodnoj četvrtini, ponovo je usledilo isključenje, tako da su gosti preko Adama Nađa obezbedili dva gola prednosti za revanš (14:12).

Najefikasniji u redovima Radničkog bio je Strahinja Rašović sa pet golova, a u stopu ga je pratio Aleksa Ukropina sa četiri. Na drugoj strani, Nađ i Segalmi postigli su po tri pogotka, a Filipović i Angjal po dva.

Revanš meč na programu je za nedelju dana u Solnoku, a pre toga Kragujevčane u subotu očekuje utakmica 13. kola Superlige Srbije protiv Starog grada.

RADNIČKI – SOLNOK 12:14 (1:3, 5:3, 3:6, 3:2)

Bazen: „SPD Radnički“.
Igrano bez prisustva publike.
Sudije: Buh (Španija) i Ahladiotis (Grčka).

RADNIČKI: Dobožanov, Rašović 5, Stanojević, Janković, Toholj, Krug 1, Ukropina 4, Branković, Pljevančić, Miličić, Lukić 1, Radulović 1, Todorovski. Trener: Stevanović.

SOLNOK: V. Nađ, Angjal 2, Segalmi 3, Šmolc 1, A. Nađ 3, Pijetlović 1, Janšik, Kovač 1, Konarik 1, Filipović 2, Drašović, Teleki, Banjai. Trener: Gocić.