Radnički savladao Javor na Čika Dači (VIDEO)

Fudbaleri kragujevačkog Radničkog su izvojevali prvu pobedu u drugom delu sezone. Djavoli su upisali nova tri boda protiv Javora iz Ivanjice rezultatom 2:0(1:0).

Po vetrovitom vremenu u očekivanju kiše, publika je mogla da vidi solidnu partiju domaćih, koji su nakon ranog vođstva dali loptu gostima i čekali šansu iz kontranapada.

Nakon početnog odmeravanja snaga, posle opasnog napada po boku, Kostić je centrirao u kazneni prostor, gde je Spalević dobro zahvatio loptu i matirao golmana gostiju.  Nakon tog ranog pogotka, domaći su se blago povukli i sigurnim intervencijama na sredini terena ali i pozadi, naročito Rosića i Tintora, čekali šansu da reše utakmicu.

U dvadesetom minutu jedan u nizu kontranapada koje je predvodio Milošković, široko se igralo po bokovima, Petrović sa jedne i Ristić i Kostić sa druge strane terena su redovno centaršutevima pokušavali da proigraju isturene igrače.

Gosti su prvi put ozbiljnije zapretili u 30. minutu kada je Jakimovski uputio udarac ka golu domaćih. Osam minuta kasnije, levicu je oprobao Vujadinović, da bi u 42. minutu, na centaršut Jakimovskog sa desne strane, Vujadinović zahvatio loptu glavom i bio neprecizan.

Milošković je u tim momentima odrađivao veliki posao i u odbrani i u kontranapadu i bio je najopasniji igrač domaćih.

Igralo se nekih 15 minuta u drugom delu kada su domaćini ozbiljno zapretili iz kornera, Spalević je dobro zahvatio loptu, ali je ona prošla tik preko gola. Ulaskom Simića u 61. minutu umesto Petrovića, gosti preko bivše akvizicije Partizana Obiore Odite imaju najbolju šansu, ali na sreću domaćih, propuštaju je.

U 69. minutu prelepim pogotkom,  Stefan Nedović zahvata neuspešno izbijenu loptu sa nekih dvadesetak metara od gola Javora i odličnim lob udarcem, od prečke matira golmana gostiju za ubedljiviju prednost – 2:0.

Tri minuta kasnije, Filip Kostić je ponovo istrčao jednu od mnogobrojnih dužina paralelno sa aut linijom, Jakimovski nije mogao da ga stigne i propisno zaustavi, te je napravio prekršaj za crveni karton.

U  85. minutu, popularni „Tučko“ Kostić je oboren na ivici šesnaesterca, Spalević je izveo slobodnjak u golmanov ugao, ali je golman gostiju Nikolić iskontrolisao tu loptu.

U poslednjim momentima susreta, u odličnom kontranapadu su se našli Spalević, Simić i Stefan Petrović, koji je neki minut radnije ušao u igru, ali su se spetljali ostalo je solidnih 2:0 za domaće i upisana nova tri boda.

FK Radnički 1923 – FK Javor Ivanjica  2:0(1:0)

Stadion: “Čika Dača“.
Gledalaca: 5.000.
Crveni karton: Jakimovski u 71.minutu (Javor).

RADNIČKI: Čančarević, Pavlović, Ristić, Tintor, Rosić, Nedović, Mutavdžić, I. Petrović, Milošković, Kostić, Spalević.

JAVOR: Nikolić, Novaković, Vlašić, Vujadinović, Momčilović, Luković, Vidić, Stanisavljević, Jakimovski, Odita, Onilo.