Radnički rutinski savladao imenjaka iz Šida

Fudbaleri Radničkog napravili su još jedan korak na putu ka Jelen Superligi. U utakmici 31. kola Prve lige, na stadionu „Čika Dača“ savladali su somborski Radnički sa 2:1. Tokom prvog poluvremena viđena je zanimljiva igra, u kojoj je dominantniji bio domaći tim. Do vođstva izabranici trenera Vlade Čapljića došli su preko Predraga Živadinovića, koji je rutinski savladao gostujućeg golmana. Vođstvo kragujevačkog tima, Somborci su anulirali preko Danojevića, koji je uspeo da lobuje Čančarevića. Do gola koji je, ispostavilo se, značio i pobedu, domaći su došli u 29. minutu, a strelac je bio Darko Spalević. Isti igrač u samom finišu imao je priliku da iz jedanaesterca pobedu učini i ubedljivijom, ali je taj udarac uspeo da zaustavi golman Žakula.

Kragujevački Radnički je novom pobedom zadržao drugo mesto na tabeli, bez obzira na to šta će uraditi Novi Pazar u odloženom meču sa Bežanijom. Pred Čapljićevim igračima su dva uzastopna gostovanja, najpre Kolubari u Lazarevcu, a potom i Bežaniji u Beogradu, dok će u poslednjem ovosezonskom kolu dočekati lidera i najverovatnijeg prvaka, beogradski BASK.

Radnički 1923 – Radnički (S) 2:1(2:1)

Stadion: Čika Dača u Kragujevcu.
Gledalaca: 2.000.
Sudija: Dalibor Manojlović (Knjaževac).
Pomoćnici: Gagić (Negotin), Marinković (Bor).
Žuti kartoni: Stojaković, Trifunović – rezervni golman (Radnički 1923), Lazareski, Danojević, Medić (Radnički S). Crveni karton: Lazareski (Radnički S) u 89. minutu. Igrač utakmice: Ivan Božović (Radnički 1923).
Strelci: Živadinović u 9, Spalević u 29, za Radnički 1923, a Danojević u 19. za Radnički (S).

RADNIČKI 1923: Čančarević, Božović, Ristić, Tintor, Opančina, Nedović, Lepović, Živadinović (od 70. Zajić), Kostić, Stojaković (od 63. Petrović), Spalević (od 90 Vidić).

RADNIČKI (S): Žakula, Lazareski, Medić, Ivanov (od 70. Lakić), Veselinović, Veinović, Zelić, Milić (od 86. Kulić), Kojić, Resanović, Danojević (od 57. Ždrnja).